2015/03/24

Ви офісний працівник? Не думайте, що Вам не загрожує туберкульоз

24 березня весь світ відзначає День боротьби з туберкульозом. Сьогодні, коли діагностичні можливості медицини дедалі більше розвиваються, це захворювання не перестає домінувати серед інших. Причиною такої ситуації часто є легковажне ставлення хворого до свого здоров'я.
Туберкульоз може бути різних форм та уражати різні органи, проте найпоширенішим залишається туберкульоз легень. Симптоматика туберкульозу різноманітна і залежить від перебігу хвороби, її форми, вогнища ураження, індивідуальних особливостей організму.

Найпоширеніші – кашель, тривала субфебрильна (37,2–37,5 °С) температура тіла, загальна слабкість, швидка втомлюваність. Проте такі симптоми хворий часто пов’язує із застудою чи ГРВІ і звертається до спеціалістів вже після відчутних ускладнень.

Це захворювання має чимало масок, адже може мати симптоми різноманітних захворювань, і тому ускладнює роботу лікаря. Важливо, щоб лікар провів якісну диференціальну діагностику та вчасно поставив діагноз.

Ми знайшли 7 причин, чому варто звернутися до лікаря при перших підозрілих симптомах:
  1. Кожен хворий на туберкульоз може заразити 20 здорових людей.
  2. Прості способи зараження. Найпоширеніший спосіб інфікування туберкульозом – повітряно-крапельний. Якщо Ви уражені, але продовжуєте думати, що це ГРВІ, то можете легко заразити своїх близьких, просто спілкуючись з ними.
  3. Щороку кількість інфікованих збільшується серед людей різного достатку, стилю життя та соціального статусу. Те, що хворіють лише люди уразливої категорії (безхатченки, з низьким рівнем життя, ВІЛ-інфіковані тощо), давно міф. Від цієї хвороби не застрахований ніхто.
  4. Якщо недугу виявлено невчасно та пізно розпочато терапію, лікування може затягнутися на досить тривалий період. Своєчасність допоможе цей термін суттєво скоротити.
  5. У 15–20% випадків інфекція виходить за межі органів дихання та уражає інші органи, що ускладнює лікування.
  6. Уже з перших днів інфікована людина стає поширювачем інфекції.
  7. Туберкульоз – захворювання з високим показником смертності.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

0 коментарі :

Дописати коментар