авторський блог лікаря-дерматолога Катерини Бакіко

Дієта при дерматологічних захворюваннях
Харчування часто стає причиною загострення ряду хронічних захворювань шкіри, таких як атопічний дерматит (нейродерміт, атопічна екзема), алергічний дерматит, токсикодермія, псоріаз та ряду інших. Для ефективного лікування та профілактики цих захворювань дуже важливо встановити, які саме продукти провокують загострення.

Як правильно вмиватися, щоб зберегти красу та свіжість обличчя?
Використовуйте ніжний мийний засіб, який не містить алкоголю. Змочіть обличчя теплою водою і масажними рухами нанесіть гель для вмивання (або мило) на шкіру. Масуйте легкими рухами до утворення піни. Використання губки або чогось подібного може подразнювати шкіру. Краще уникати абразивних методів очищення, адже вони часто наносять мікротравми...

«Стопа атлета»: корисні поради щодо профілактики грибка стоп
Симптоми «стопи атлета» можуть виникнути в будь-кого. Вони є проявом грибкової інфекції, яку людина може «підчепити», ходячи босоніж у громадських місцях, наприклад, басейні або роздягальні. Мікоз – захворювання, спричинене патологічними для людини грибками, призводить до лущення шкіри, тріщин, свербежу на підошвах ніг і між пальцями.

Сонячний опік
Ваша шкіра може згоріти, якщо занадто довго перебувати на сонці без належного захисту – сонцезахисного крему і одягу. Щоб вилікувати і заспокоїти шкіру, важливо розпочати лікування сонячних опіків, як тільки Ви помітили це. Перше, що треба зробити, – це сховатися у тінь, а ще краще – зайти у приміщення.

Укуси комах: коли необхідно звертатися до дерматолога
Більшість укусів комах є нешкідливими, та деякі з них можуть бути небезпечними. Це стосується тих випадків, коли Ви маєте алергію на отруту, яку виділяє комаха, якщо комаха є переносником захворювання або отрута комахи є дуже токсичною.

Запобігання раку шкіри
Сонячне випромінювання – це найважливіший фактор розвитку усіх типів раку шкіри, на який нам під силу повпливати. Ви можете далі насолоджуватися сонцем і водночас знижувати ризик розвитку раку шкіри. Вберегтися від сонця Вам допоможуть наступні правила.

Що таке скринінг на рак шкіри?
Скринінг раку шкіри – візуальний огляд шкіри лікарем на предмет виявлення раку шкіри. Чому скринінги раку шкіри є такими необхідними? Рак шкіри виникає в 1 з 5 людей (статистика США), і щороку медики реєструють понад 3,5 мільйона нових випадків. Рак шкіри може виникати у всіх людей, незалежно від кольору їхньої шкіри чи раси.

Підліткова дерматологія
Акне, або юнацькі вугрі є найпоширенішим дерматологічним захворюванням. Всі ми мали у підлітковому віці (або маємо ще й досі) чорні цятки на носі, запальні прищики, гнійнички, жирну шкіру. Дотримуйтесь нижченаведених правил, щоб зменшити прояви акне.

Татуювання
Все більше і більше пацієнтів звертаються до своїх дерматологів за порадами щодо догляду за шкірою, на якій є татуювання. Ось декілька порад від лікарів-дерматологів, щоб зберегти татуйовану шкіру здоровою.

Сухість шкіри
У холодну пору ми відчуваємо, що шкіра стає стягнутою, може трохи лущитися, подразнюватися, вкриватися тріщинками і, навіть, кровоточити. Насправді рутинні процедури догляду за шкірою, які ми робимо впродовж року, не можуть задовільнити особливі потреби шкіри в низькотемпературний період. Пропонуємо прості правила, які допоможуть справитися з цією неприємною проблемою.

0 коментарі :

Дописати коментар