авторський блог лікаря-кардіолога Оксани Барабаш

лікар-кардіолог Оксана Барабаш
Барабаш Оксана Степанівна
Я працюю лікарем-кардіологом в Медичному центрі Святої Параскеви від початку відкриття закладу. Мені трішки за 30. Я мама найактивнішої донечки Яринки, якій минуло 6 рочків, і дружина найдобрішого чоловіка Яромира. Народилася у найгарнішому місті Європи – Львові. Навчалася у старовинному медичному університеті ім. Данила Галицького. Любов до серцевих проблем виникла на останніх курсах навчання, коли познайомилася із професором Юрієм Іванівим, який став для мене вчителем, наставником і порадником. Коли прокидаюся вранці (а це переважно 6:00), то життя починається… Сніданок, Яринку готую в садочок, чоловіка на роботу, а сама їду в Параскеву. Я люблю свою роботу, людей, з якими я працюю. Вважаю наш заклад – зразком для наслідування, бо тут панують ті принципи і моралі життя, до яких мене привчили змалечку. Щоб почуватися добре і вберегти своє серце від небезпек, слід дотримуватися неважких правил, про які я розкажу у наступній рубриці.


Екстрасистолія – додатковий удар серця
З проблемою, що має назву «екстрасистолія», можна зіткнутись у будь-якому віці. З типовими скаргами на неї до лікарів-кардіологів звертаються понад 70% пацієнтів, в яких і діагностують цей вид аритмії.

Правильне харчування при атеросклерозі та підвищеному рівні холестерину
Рекомендації лікаря – кардіолога Барабаш Оксани.

Чому підвищується артеріальний тиск
Нормальний рівень артеріального тиску (АТ) – до 140/90 мм рт. ст. для всіх вікових груп. Верхній (систолічний) артеріальний тиск зумовлений роботою серця (викидом крові лівого шлуночка в аорту), нижній (діастолічний) артеріальний тиск – тонусом артерій. З віком артерії стають жорсткими, менш еластичними, тому у старших людей систолічний артеріальний тиск підвищується, а діастолічний є нормальний або понижений.

У мене болить серце?
Це питання хоча б раз у житті турбує кожного, особливо коли вперше відчуваєш поколювання, біль, що нагадує стискання, або дискомфорт у лівій частині грудної клітки, де розташований такий важливий орган, як серце. Але, забігаючи наперед, любі читачі, зауважимо, що ці симптоми в більшості випадків до серця не мають жодного відношення.

Отже, перше правило – це позбавитись такої поганої звички, як куріння. Усе залежить лише від Вас і Вашого бажання. Не буде бажання і розуміння проблеми, не буде й подальшої дії – кинути палити. Справа в тому, що під час куріння Ваші судини серця – коронарні артерії швидше старіють, стають менш еластичні, із більшим вмістом атеросклеротичних бляшок, і за форс-мажорних обставин (раптовий стрес, важка фізична праця, інтоксикація алкоголем) може статися гостре порушення кровоплину та як наслідок – інфаркт міокарда. Наприклад, якщо людина раптово почує негативні новини, у крові з’являється надлишок стресового гормону адреналіну, який призводить до спазму – звуження коронарних артерій.

1 коментар :

  1. У мене пришвидчене серцебиття (мені 15) постійно зі швидкістю від 80 до 110 ударів на хвилину, рік потому я був у лікаря мені виписували таблетки аби стимулювати роботу серця. Під час прийому таблеток який тривав на протязі місяця у мене було стабільне серцебиття та з часом серцебиття участилось. Що порадите!?

    ВідповістиВидалити