Ми щодня спостерігаємо за тим, з якими проблемами зі здоров’ям люди звертаються до Медичного центру Святої Параскеви. Здобувши за п’ять років діяльності достатньо досвіду та маючи уявлення про здоров’я наших пацієнтів і основні причини виникнення їхніх недуг, можемо впевнено стверджувати: за винятком вірусних і спадкових захворювань та травм, більшість недуг спричинені відсутністю навиків підтримувати здоровий спосіб життя. І йдеться не лише про шкідливі звички, від яких пересічний українець досі не може відмовитись, але й про прості щоденні правила, які допомагають зберегти здоров’я.
Щоб допомогти зрозуміти зміст поняття «здоровий спосіб життя», подаємо обґрунтування, яке запропонували американці. Вони виокремили 6 складових згаданого поняття.
Якщо б щодня ми дотримувалися одного маленького правила в межах кожного із зазначених пунктів, то за певний час побачили б, як змінилося наше життя.
Щоб переконати Вас у цьому та надихнути на позитивні зміни, ми вирішили започаткувати нову інформаційну лінію.
Ми готуватимемо для Вас прості інструменти, які допомагатимуть Вам плекати здорові звички, надихатимуть на зміни, мотивуватимуть до щоденної систематичної роботи над собою.
Знаємо, якщо зважитесь перейти на здоровий спосіб життя, Вас неодмінно турбуватимуть питання: «З чого почати?», «Як це робити систематично і дотримуватись окресленого плану», «Як не «зістрибнути?»... Тому намагатимемося Вам допомогти: дамо відповіді на ці та багато інших питань.
Долучайтесь до наших соціальних мереж, саме там ми ділитимемось із Вами інформацією (статті, інфографіка, лайфхаки) й анонсуватимемо заходи та акції в рамках #Zdorovyj_trend. І пам’ятайте: здоров’я – це одна з перших ознак успіху.
«Совам» та працеголікам загрожує хронічна втома і зниження імунітету
Дуже часто лікарі-терапевти чують скарги на хронічну втому, а під час розмови з’ясовується, що причина – працеголізм або «любов» до нічної роботи. А ви знаєте, що думки-самозаспокоєння на зразок: «на вихідних компенсую – відісплюсь», «надолужу – довше спатиму вранці» зовсім не працюють на користь Вашого організму. Для організму важливо отримувати повноцінний сон, незважаючи на те, хто ви: «сова» чи «жайворонок». Повноцінним вважають не лише сон тривалістю 6–8 годин, важливий і час, коли ви лягаєте спати.
Правильне харчування при гіперурикемії, подагрі.
Гіперурикемія – підвищений вміст сечової кислоти, виявляється за допомогою біохімічного аналізу крові. Причини захворювання можуть бути різними: порушення обміну речовин в організмі, метаболічні проблеми, а також порушена робота нирок. До факторів ризику відносять: атеросклероз, діабет, гіпертонію. На фоні цього захворювання починається процес утворення піску в нирках. Правда, доволі часто недуга протікає і без очевидних симптомів.
Овочі та фрукти, які допоможуть поповнити Ваш водний баланс
Сьогодні часто говорять про воду та її користь для організму, тому ті, хто турбується про своє здоров’я, намагаються упродовж дня пити достатню кількість води. Вода виконує багато корисних функцій: виводить токсини, наповнює організм корисними елементами, здійснює терморегуляцію в організмі тощо. Та попри воду є ще чимало овочів і фруктів, які містять велику кількість рідини і допоможуть доповнити водний раціон.
Гайда на прогулянку за вітаміном D
Весна обдарувала нас щедрим подарунком – сонячними днями і теплом. Тож вирішили нагадати, як важливо у сонячний день виділяти час на прогулянки. Щоденне перебування мінімум 15 хв. на сонці зменшує у 2–3 рази потребу у вітаміні D, що міститься у продуктах харчування.
У пошуках кальцію (Ca)
Ще з дитинства кожному відомо, що найкраще джерело кальцію – це молоко і молочні продукти. 50% цього мінералу ми одержуємо, споживаючи молочне. Доведено, що лактоза (молочний цукор) збільшує всмоктування Са. Але, по-перше, не всі полюбляють молочні продукти, а, по-друге, щоб постійно забезпечувати необхідну добову норму кальцію в нашому організмі, потрібно знати й інші продукти, які містять цей корисний компонент, окрім молока, сирів і йогурту. Щоб Ваш щоденний раціон був різноманітним і водночас корисним, озброюйтесь знаннями, які ми, сподіваємося, дамо Вам у цій статті.
Відмовлятися чи ні від фізичних вправ при захворюваннях шлунка
Рекомендації щодо виконання фізичних вправ, інформація про тренування в тренажерних залах, реклама різноманітних фітнес-клубів – усе це постійно вказує нам на необхідність займатися спортом. Ми також закликаємо Вас додавати у життя більше руху, про що часто нагадуємо у повідомленнях #zdorovyj_trend. Проте інколи певні проблеми зі здоров’ям стають на заваді в таких починаннях. Сьогодні ми розглянемо проблему захворювань шлунково-кишкового тракту і фізичних навантажень. Рекомендації нам надала лікар-гастроентеролог Зоряна Подольська.
Цукор: користь і шкода одночасно
Працюючи активно, розумово чи фізично, упродовж дня, ми часто відчуваємо, що нашому організму негайно потрібна глюкоза, і вже після споживання кількох цукерок тішимо себе, мовляв, ось воно просвітління, енергія. Проте солодощі можна було б легко замінити бананом чи кількома фініками, а користі отримали б у рази більше.
Поради для тих, хто «засиджується» на своєму робочому місці
Що відбувається з Вашим організмом, якщо Ви щодня сидите по 8–9 годин? Під час сидіння не лише хребет отримує велике навантаження, але й ноги, таз тощо, адже вони тривалий час перебувають у статичному положенні, коли відбувається так звана статична робота м’язів. Коли Ви сидите, м’язи продовжують працювати, а така робота є найважчою, оскільки м’яз не має можливості розслабитися до такої міри, до якої йому це потрібно. Поруч з м’язами від малорухливості страждають і суглоби.
Медичні огляди, які необхідно проходити жінкам у різному віці
У 20 років. Лікар-терапевт, сімейний лікар: загальний аналіз крові – кожні два роки, якщо показники у нормі, частіше (згідно з рекомендаціями лікаря), якщо показники свідчать про відхилення від норми. Експрес-тест на цукор у крові – кожні два-три роки, якщо показники у нормі, частіше, якщо є відхилення. Обговоріть з сімейним лікарем своє харчування, порадьтеся, як підтримувати нормальну вагу.
Культура здорового харчування
Ваш власний приклад – це один із найголовніших елементів, що складають основи правильного та здорового харчування Вашого малюка. Харчування дітей від 1 до 3 років є перехідним від грудного вигодовування до раціону дорослої людини.Потреби дітей раннього віку в основних речовинах, які отримують з продуктів харчування, та енергії залишаються ще доволі високими, оскільки це період інтенсивного росту та розвитку дитячого організму. Зважаючи на це вчені вивели середнє значення калорійності харчового раціону для такої вікової категорії, яке складає приблизно 1200–1515 ккал.
#Zdorovyj_trend мандрує у 2016 рік
#Zdorovyj_trend – інформаційний порадник, серія статей про здоровий спосіб життя від Медичного центру Святої Параскеви. За кордоном тисячі людей вивчають різні думки про здоров'я, здоровий спосіб життя, заняття спортом, щоб змінити своє життя на краще. Найбільшими викликами залишаються дієти, зменшення кількості споживання цукру, мінімізація стресу та фізична активність.
Що варто знати про кишкову мікрофлору і «хороші» бактерії, які Ви споживаєте з їжею
Мікрофлора кишківника – біологічний комплекс, який обволікає мікроплівкою кишкову стінку. Ця плівка містить багато різноманітних мікроорганізмів. Стан мікрофлори впливає не лише на фізичний стан, але й на емоційний. Щоб мікрофлора була здоровою, необхідні так звані «хороші» бактерії.
Турбуємось про Ваші очі взимку
Восени і взимку, коли починають працювати опалювальні пристрої, вікна щільно закриті і приміщення недостатньо вентилюється, повітря у ньому стає надто сухим. У таких умовах значно швидше з поверхні ока випаровується слізна плівка, при цьому очі червоніють, сльозяться, з’являється відчуття дискомфорту. Особливо це відчувають ті, кому доводиться багато часу проводити за монітором персонального комп’ютера та ще й у великому приміщенні, де багато людей, принтерів та іншої офісної техніки. У таких випадках необхідно частіше провітрювати приміщення, використовувати спеціальні зволожувачі повітря, проводити вологе прибирання; вживати більше рідини (краще чисту воду).
Окуляри на зиму
Взимку, як це не парадоксально, наші очі страждають від ультрафіолетових променів не менше, ніж влітку, особливо коли лежить сніг. Є навіть таке поняття, як «сніжна сліпота», хоча трапляється вона, як правило, високо в засніжених горах.
Що таке сімейна дошка-меню?
Ви хочете змінити свій стиль харчування? Пройшли усі початкові етапи:
- Озброїлись знаннями і тепер знаєте, що і як готувати з користю для здоров’я.
- Навчилися розраховувати калорії та контролювати їх.
- На холодильнику – список корисних продуктів.
Три гормони, які не дозволяють Вам скинути вагу
Боротьба із зайвими кілограмами – це постійна тема для жіночих обговорень. Проте часто будь-які спроби позбутися зайвих кілограмів увінчуються поразкою. Тому від жінок доводиться чути скарги: «Дотримуюся всіх настанов, але нічого не діє». «Втрачаю кілька кілограмів, а згодом набираю значно більше». «Не можу схуднути, оскільки такий вік і метаболізм уповільнений». «Схеми харчування, які допомагають іншим, абсолютно не діють на мене» тощо. Коли справа схуднення стосується жінок, то є до десятка гормонів, порушення яких ускладнюють втрату ваги. І ігнорувати цю проблему не можна, а навпаки – з неї треба починати.
10 порад від лікаря-дієтолога для тих, хто дбає про здорове харчування
Пам’ятайте, що їжа не тільки є джерелом енергії, але й має лікувальні властивості. Потрошки виключайте з раціону білий цукор і вибілені крупи, а також борошно. У природі ці продукти не є білими! Замінюйте їх менш обробленими продуктами: білий цукор – медом або кленовим сиропом, замість кам’яної солі використовуйте морську сіль з морськими водоростями.
Як планувати здорове харчування і що Вам може допомогти у цьому?
Перейти із звичного для вас харчування на здорове може виявитись доволі важким викликом. Адже тут питання не лише раціону, а й зміна підходу до готування та споживання їжі. Планування раціону – майстерність, якої треба навчитись і перевести у звички.
Допоможіть очам залишатися здоровими якнайдовше
Здорові очі: чи можливо це в умовах постійного сидіння біля монітора комп'ютера? Часто можна почути думку про нешкідливість сучасних комп'ютерних моніторів для наших очей. Насправді це не так. Хоча рідко-кристалічні монітори (LCD) не випромінюють «жорсткі» рентгенівські промені, як їхні попередники – кінескопні монітори на основі електронно-променевої трубки – а їхнє електромагнітне випромінювання мінімальне, вони не є зовсім нешкідливими для наших очей.
Як не «зістрибнути» зі здорового способу життя. Част. 2
Минулого разу ми розповіли Вам про способи підбадьорювання самого себе. Нині продовжуємо тему та пропонуємо ще низку дієвих порад.
Коли і що їсти, якщо Ви почали займатися фізичними навантаженнями: поради експерта
В основі здоров'я людини будь-якого віку лежить здорове харчування і фізична активність (заняття спортом). Вибір харчування до і після тренування залежить від поставленої мети, тобто того, чого Ви прагнете: схуднути чи наростити м'язову масу. Сьогодні розібратися, як правильно скласти своє меню, щоб досягнути цілі в кожному з цих двох випадків, нам допоможе лікар-дієтолог Ольга Юріївна Муштрук.
Як не «зістрибнути» зі здорового способу життя. Част. 1
Нарешті Ви знайшли час для себе і почали слідкувати за своїм раціоном, займатись спортом, покинули шкідливі звички; дбаєте про повноцінний сон і активний відпочинок.Наступне випробування для Вас – не залишити це, пройшовши півдороги. У кожній важливій справі настає момент, коли сила волі починає зраджувати – і ми поступаємось спокусам: пропускаємо ранкові вправи заради десяти-двадцяти хвилин сну; їмо смачненьке, хоча воно шкідливе; засиджуємось із друзями допізна і нехтуємо повноцінним сном... Рецептів того, як «не зістрибнути» зі здорового способу життя є безліч. Що знайдете тут саме Ваш, ми не гарантуємо, проте постараємось давати Вам все нові та нові поради, щоб допомогти Вам виробити «імунітет» до будь-яких спокус.
Як зробити просту воду подвійно корисною і смачною, або що таке detox-вода
Останнім часом нас активно закликають пити достатньо води. Вода виконує багато корисних функцій в нашому організмі: допомагає виводити шлаки, покращує обмін речовин, позитивно впливає на шкіру, активізує діяльність організму тощо. Проте ті, хто звик пити ароматну каву чи чаї, часто жаліються, що не можуть випити велику кількість простої води. Пропонуємо Вам спробувати detox-воду – це і смачно, і корисно.
Поради, як контролювати ритм свого серця
У попередній статті ми писали про мобільні додатки, які дозволяють контролювати артеріальний тиск. Цього разу продовжимо тему здорового серця і згадаємо про додатки, які допоможуть контролювати серцеві скорочення (пульс).
Мобільні додатки, які допоможуть попіклуватися про серце
До Всесвітнього дня серця ми підготували матеріал в рамках програми «#Zdorovyj_trend», яка, сподіваємось, стане корисною для багатьох. Розповімо Вам про те, як Ви можете контролювати артеріальний тиск та частоту серцевих скорочень – пульс за допомогою власного телефона.
Тренд «Бути здоровим» вже дуже близький до українців
Якоюсь мірою поняття «здоровий спосіб життя» набуло стереотипного сприйняття, яке обмежується руховою активністю та здоровим харчуванням. Проте це ряд аспектів психологічно-емоційного здоров’я: звички, цінності, світосприйняття тощо.
Додайте в своє життя рух
В рамках #zdorovyj_trend починаємо розповідати, як в своє життя додати більше руху. Не ставте перед своїм організмом одразу високих вимог. Часто погоня за швидким результатом, закінчується швидкою поразкою – відмовою працювати над собою.
Піша прогулянка | ПЕРЕВАГИ
Переповнені ранкові маршрутки – чудова можливість покращити стан свого організму пішою прогулянкою. Лише 30 хвилин ходьби здатні зробити те, що не під силу жмені таблеток.
0 коментарі :
Дописати коментар