Радіологічні обстеження

Дорогі друзі! Пропонуємо Вашій увазі новий розділ нашого блогу, присвячений радіологічним обстеженням. Ми створили його для всебічного висвітлення важливих питань, які стосуються цього напрямку. Добра поінформованість – це перший крок на шляху до міцного здоров'я. Тому на нашому блозі ми будемо регулярно розповідати про радіологічні обстеження і про те, як вони допомагають повноцінно берегти Ваше здоров'я.

Переваги сучасних діагностичних рентгендосліджень
У цій статті ми розповімо про переваги та можливості сучасної медичної техніки і лікування. Пацієнти нашого центру часто запитують про дозу опромінення, як це може вплинути на здоров’я, скільки часу триває обстеження та його доцільність. Про всі етапи обслуговування, починаючи від реєстратури і завершуючи лікарським висновком, ви прочитаєте у цьому матеріалі. Це дасть вам змогу дізнатися про систему роботи клініки зсередини та оцінити наші переваги.

Неуважний платить двічі. І не грошима, а здоров'ям
Будьте обережними. Наше природне прагнення заощадити час та гроші є доречним в багатьох життєвих ситуаціях. Однак якщо йдеться про здоров’я, то економія може призвести до ще більших видатків, і до ще більшої кількості обстежень. Залишається якість. А що означає якість, коли ми говоримо про діагностичні можливості апаратного обладнання медичного закладу? З цим питанням ми звернулися до фахівців.

Коли кальцій шкодить, або попереджений – значить озброєний!
Захворювання серця – це біда людства. Лідером є ішемічна хвороба серця, зумовлена ураженням коронарних (вінцевих або серцевих) судин у вигляді утворення атеросклеротичних бляшок.Початковими симптомами є біль за грудиною при помірних навантаженнях (піднімання сходами, пробіжка), що минає у спокої або після прийому нітрогліцерину (таблетка під язик). Однак, коли вже є симптоми, – це хвороба, яку необхідно активно лікувати! А що ж робити, коли симптомів немає?

Діагностика хребта методом МРТ
Скутість, обмеження руху, відчуття болю в спині, шиї, попереку… Біль – це сигнал, що час діяти. Причинами болю можуть бути: защемлення нерва, кила диску і навіть пухлина. Оскільки одні й ті ж симптоми часто є ознакою різних захворювань,необхідно незволікаючи звернутись до фахівця та пройти відповідну діагностику.

Цікаві факти про МРТ
Сьогодні незвичайний пост. Таке собі блогерське "Що? Де? Коли?" Щось на зразок "Нам це цікаво, а Вам?" Отже, чи знаєте Ви, що… У це важко повірити, але одне з фундаментальних відкриттів, без якого неможливо отримати МР зображення було зроблене ще в часи Наполеона!

Як побачити серце зсередини
«Складне обстеження» – термін, зрозумілий для лікаря, але далеко не зрозумілий для пацієнта, який має пройти це обстеження, щоб йому призначили відповідне лікування. А чи насправді обстеження бувають такими складними, що зрозуміти їх принцип можна тільки після повного курсу навчання у медичному університеті та багаторічної лікарської практики? Сьогодні ми розкажемо «просто» про одне із «найскладніших» у медичній практиці обстежень – МРТ серця.

Коли зрізи мають значення
На жаль, люди іноді хворіють. Отримавши консультацію у лікаря, доводиться проходити додаткові обстеження. Дуже часто таким обстеженням є комп'ютерна томографія (КТ). Відразу ж постає низка питань: де пройти обстеження, чи це шкідливо, а може все минеться само собою? Ситуація знайома багатьом. Проте, що ж необхідно знати, зважившись на комп'ютерну томографію, загалом та про комп'ютерні томографи зокрема?

Коли? Кому? З якою метою? (МСКТ серця)
Найчастіша скарга, з якою пацієнт звертається до лікаря-кардіолога, – біль у лівій половині грудної клітки. Як правило, до встановлення точного діагнозу цей симптом розцінюють як кардіалгію – больовий синдром, який може бути зумовлений різними причинами та захворюваннями. Але найпоширенішою причиною таких болів є ішемічна хвороба серця (ІХС). Першочергово у такому випадку, щоб справді з’ясувати, у чому причина, слід проводити диференційну діагностику.

Ми говоримо з лікарями інших країн однією мовою
Сьогодні чимало українців звертаються за медичною допомогою в інші країни, особливо якщо виникає необхідність проведення складних операцій. Через відсутність міжнародних стандартів у практиці українських лікарів часто описи результатів обстежень мають малу цінність для лікарів за кордоном...

Комп'ютерна томографія
МСКТ сьогодні є найпопулярнішим методом променевої діагностики, що дає можливість виявити та проаналізувати зміни у внутрішніх органах, кістках, судинах.