Медицина на хлопський розум

Медицина дуже складна галузь, проте обізнаність в ній допомагає нам краще розуміти свій організм і процеси, які в ньому відбуваються: виникнення захворювань, перебіг тощо.

Щоб збагатити знаннями наших читачів, ми створили рубрику, в якій намагатимемося писати про складні речі просто. Надаватимемо інформацію, якої Ви потребуєте, допоможемо Вам уникнути страхів, які зазвичай і виникають через недостатнє володіння певною інформацією. Ми переконаємо Вас, що складні діагностичні процедури не такі страшні, як їхні назви.

Невралгія – це «бунт» нервів... (невралгія язикоглоткового та потиличного нерва)
Як ми вже писали у попередній статті, невралгії – це «бунт» нервів, саме таким проявом, як біль вони сповіщають, що щось негаразд. Тому варто бути дуже уважним до приступів болю, як короткотривалих так і довготривалих, адже це сигнал про порушення, які обов’язково варто виявити. Цього разу ми розглянемо невралгію язикоглоткового та потиличного нерва.

Невралгія – «бунт» нервів... (невралгія трійчастого нерву)
Невралгія – це «бунт» нервів, які сигналізують про порушення та починають сповіщати про це біллю в області шкіри, слизових оболонок, м'язів. Складні сітки нервових волокон заповнюють все тіло. Вони інформують мозок про захворювання. Зазвичай приступи болі доволі сильні і інколи важко знайти причину, що викликала це.

Перирадикулярна терапія
В яких випадках лікар-невролог рекомендує перирадикулярну терапію у супроводі МСК (блокада)? Показами до проведення такої процедури є ураження МХД – міжхребцевого диску (кила), ураження міжхребцевих суглобів (артроз), стеноз, звуження чи нестабільність хребтового каналу, внаслідок чого виникає подразнення або перетиснення нервового корінця,що стає причиною болю. Застосовуємо блокади, коли традиційне лікування: фармакологічне, фізіотерапевтичне є неефективним або як допоміжна терапія.

24 березня - всесвітній день боротьби з туберкульозом
24 березня всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ми зібрали статті на цю тему, підготовані нашими лікарями, і нагадуємо про важливість володіти інформацією.

Вазомоторний риніт: причини, симптоми та методи лікування
Вазомоторний риніт – це хвороба, причиною якої здебільшого стає порушення тонусу кровоносних судин в носоглотці.

Діагностика гельмінтів
Гельмінти (глисти) загрожують нам практично на кожному кроці: на роботі, вдома, у транспорті.
«Побутує думка, що гельмінтоз – суто дитяча проблема, насправді ж потерпають від глистів і дорослі. Іноді гельмінти «не дають про себе чути». Організм по­різному реагує на зараження глистами: в одних хворих бувають важкі розлади, в інших – жодних симптомів. Останнє трапляється частіше», – зазначає лікар­-терапевт Медичного центру Святої Параскеви Наталія Кучминда.

Ударно-хвильова терапія – консервативне лікування патологій опорно-рухового апарату
Артрози, запальні процеси в тканинах після травм (тендиніти, епікондиліти ), остеохондрози, слабо концилідовані переломи – усього цього можна позбутися завдяки ударно-хвильовій терапії (УХТ) – методу лікування під впливом дії низькочастотних звукових хвиль на пошкоджені ділянки.

Запаморочення? Можливо, причина в отолітіазі?
Часто жодні обстеження не виявляють порушення, проте запаморочення не зникають. На межі отоларингологічної та неврологічної патології є захворювання – отолітіаз (доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення), зумовлене тимчасовим подразненням вестибулярного апарату кристалами (отолітами) внутрішнього вуха.

Рак передміхурової залози (простати): від підозри до лікування
Передміхурова залоза (вона ж простата) – непарна ендокринна залоза чоловічого організму. Є допоміжним органом чоловічої статевої системи. Розташована в центрі тазової частини, щільно охоплює шийку сечового міхура і початковий відділ сечівника. Зворотною частиною вона тісно прилягає до ампули прямої кишки, що дозволяє вільно пальпувати її з діагностичною метою. Вивідні протоки залози відкриваються безпосередньо в сечовипускальний канал. Основна функція цього невеликого органа – розрідження вмісту під час еякуляції.

Цукровий діабет і зір
Цукровий діабет – одне з найбільш поширених захворювань у світі. Хвороба вражає людей різного віку, у дітей діабет протікає важче, ніж у дорослих. При цукровому діабеті порушуються всі види обміну речовин, уражуються кровоносні судини серця, нирок, мозку. І серед цих уражень виділяють захворювання очей.

Скарга «болі в суглобах та м’язах» (з серії публікацій : Що варто знати турботливим дітям)
У попередній статті лікар-ревматолог Віра Гаєвська звернула увагу на всі ризики такого симптому похилого віку, як «болі в кістках». Сьогодні продовжуємо тему ревматологічних захворювань.

Вибір окулярів
В Європі окуляри почали носити з середини 14 ст. У 17 ст. вони користувались особливою популярністю у чоловіків – були великими та яскравими. Але мода мінлива – і з 18 ст. аристократи змінили окуляри на лорнети та моноклі. А в середині 19 ст. з’явилися пенсне, які носили аж до 20-х рр. 20 ст. Нині, завдяки неймовірній різноманітності скелець та форм оправ, окуляри особливо популярні. Адже вони не тільки слугують порятунком для людей зі зниженим зором і захищають наші очі від шкідливого випромінювання комп’ютерних моніторів чи яскравого сонячного світла, але й можуть чудово доповнити модний ансамбль.

Раннє виявлення глаукоми
Глаукома, як і раніше, залишається однією з головних причин сліпоти серед дорослого населення планети. Сьогодні у світі нараховують понад 70 млн хворих на цю недугу. З них майже 8 млн – цілком сліпі, без жодної надії на повернення зору. Тому раннє виявлення та своєчасне лікування глаукоми має вирішальне значення для збереження зору на довгі роки.

Скарга «болі в кістках» (з серії публікацій «Здоров’я віку: що варто знати турботливим дітям»)
Ми розпочинаємо публікувати серію статей про здоров’я людей літнього віку. Для більшості активних читачів блогу ця категорія – це батьки, бабусі та дідусі. Акцентуючи на проблемах людей похилого віку, ми передусім звертаємося до їхніх дітей і онуків з проханням бути пильнішими та уважнішими до своїх рідних.

Виявлення цукрового діабету: як, коли і в кого
Поширення цукрового діабету у світі з року в рік невпинно зростає. Якщо у 2007 році в Європі цукровий діабет діагностовано у 53 млн. людей, то до 2025 року очікується збільшення цього числа до 64 млн. Припускають, що кількість випадків недіагностованого діабету в Європі перевищує 50%. Цукровий діабет може бути причиною розвитку серйозних ускладнень внаслідок ураження багатьох органів та систем.

Навіщо йти до лікаря?
Це, мабуть, одне з найбільш частих запитань серед тих, які ставлять собі люди. Чи швидше не ставлять, а просто не йдуть до лікаря, повністю покладаючись на власну «медичну грамотність» й інтернет.За останні 15–20 років доступність, простота і швидкість отримання інформації завдяки новим технологіям, особливо інтернету, неодноразово змінювалися. Здавалося б, що може бути простіше, ніж «заґуґлити» свою проблему, пов’язану зі здоров'ям, – і на будь-якому з ваших гаджетів з'являться сотні чи тисячі варіантів її вирішення. Але це тільки на перший погляд, адже лише професіонал може правильно окреслити суть проблеми і напрям пошуку її вирішення.

Антибіотики наступають
Упродовж тисячоліть людство піддавалося інфекційним захворюванням, які забирали життя мільйонам людей і були основною причиною смерті. Історія антибіотика бере свій початок з 1929 року, коли англійський мікробіолог А. Флемінг відкрив перший антибіотик – пеніцилін. Це започаткувало нову еру – еру антибіотика.

Розмова про антибіотики з лікарем-педіатром Ольгою Таринською
«Антибіотики – інструмент батьківського самолікування: ризики та застережння».
«Таблетки, сиропи… Чи заміняють вони внутрішньом’язове застосування ліків?»
«Як застерегтися від вживання антиботиків, до яких мікроорганізм має нечутливість?»
Відповіді на всі ці запитання та низку інших ми з’ясуємо в Ольги Таринської, лікаря вищої категорії, к.мед.н., доцента кафедри педіатрії післядипломної освіти Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Як ми перетворюємо наш душевний біль у хвороби
Як відомо, 60 % захворювань, з якими пацієнти приходять до лікаря, мають психосоматичну природу. Психосоматична означає психологічно зумовлена, тобто така, що виникає через психологічну сферу. Соматизація – виявлення болю через тілесні симптоми. Причиною соматизації може бути невміння людини переживати та виражати свої емоції в середовищі.

До всесвітнього дня зору
Цього року Всесвітній день зору припадає на 13 жовтня (другий четвер жовтня). Ми прагнемо привернути увагу до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору і про це намагаємось нагадати не лише у визначений день, а упродовж року, готуючи для Вас корисні матеріали та інформативні пам’ятки. Сьогодні ми зробили підсумок усіх матеріалів, що стосуються зору, опублікованих на наших ресурсах раніше.

Що означає біль
У кожного з нас є слабкі та вразливі місця, які миттєво реагують на життєві стреси і нагадують про себе недугами. Те, що в одного болить голова, а в іншого – поперек, залежить від типу характеру людини та сформованих реакцій на стрес. Саме болючі місця можуть «підказати», що варто змінити у своєму характері.

Цікаві факти про лінзи
Контактні лінзи – чудова альтернатива окулярам. І цьому винаходу вже понад 500 років! Ще в 1508 році всесвітньовідомий та геніальний Леонардо да Вінчі накреслив схему оптичного приладу, в якій через кулю, заповнену водою, людина з поганим зором могла краще бачити. Далі історія контактних лінз продовжилася у США, де вчені, удосконалюючи м’які лінзи, розробили матеріал гідрогелів, а згодом з’явилися гідрогелеві контактні лінзи. Такі лінзи вимагали певного режиму використання: щоденне обов’язкове занурення в дезінфікувальний розчин на ніч, сон в таких лінзах може викликати подразнення ока.

Аневризма головного мозку
Сьогодні говоритимемо про доволі рідкісне, але небезпечне для життя захворювання – аневризму головного мозку. Аневризми – це маленькі балоноподібні здуття мозкових артерій, що часто стають причиною жахливих крововиливів у головному мозку. В аневризмах дуже тонкі й делікатні стінки, а артеріальний тиск крові в них зазвичай високий. Тому, якщо аневризма розірветься, людина може загинути або отримати інсульт.

Коротко про основні захворювання зору
Спочатку трохи статистики: майже 285 млн. людей на планеті сліпі або мають дуже низький зір; із них 39 млн. є повністю сліпими; 90% сліпих людей живуть у країнах з низьким рівнем доходів; 80% випадків низького зору чи сліпоти можна вилікувати або попередити; майже 65% слабозрячих та сліпих людей мають вік за 50 років; збільшення в популяції осіб старшого віку означає, що дедалі більше людей мають ризик погіршення та втрати зору внаслідок причин, асоційованих зі старінням (За даними ВООЗ та глобальної ініціативи VISION 2020).

Щоб не прихопили нирки
«Прихопили нирки», – жаліється вкотре подруга подрузі… Восени, особливо у холодну і вологу пору, хронічні захворювання ніби прокидаються зі сну і починають про себе сповіщати, інколи ниючим болем в поперековому відділі, дискомфортом, загальною втомою та частим сечовипусканням. Найпоширеніші захворювання нирок – пієлонефрит і каміння або пісок в нирках, саме вони озиваються найчастіше з приходом перших холодів.

Молоко – наш друг чи… (непереносимість молочних продуктів)
Кожен п’ятий європеєць страждає від непереносимості лактози (молочного цукру). У нашому тонкому кишківнику продукується фермент лактаза, який розщеплює молочний цукор на прості цукри, що надалі всмоктуються в кров. Молочний цукор міститься в молоці, кисломолочних продуктах (йогурт, закваска, ряжанка), в морозиві. Також лактозу часто додають для покращення консистенції та смаку в інші продукти, які ми не відносили до молочних (майонез, кондитерські вироби, ковбасні вироби, випічка, соуси, макарони і т. д.), а також медикаменти.

29 вересня - Всесвітній День Серця
Темі серцево – судинних захворювань ми не припиняємо присвячувати багато публікацій та візуальних матеріалів- пам’яток та нагадувань. Ми намагаємось звертати увагу та наголошувати на те, що дана категорія захворювань залишається однією з найпоширенішою серед причин смертності та водночас її виникнення та перебіг дуже залежить від кожного особисто і від нашого вибору : способу життя та контролю хвороби. Серед наших матеріалів і роз’яснення , корисні поради та рекомендації, що стосується роботи нашого «двигуна».

Біль у грудній клітці: що робити
Відчуваєте біль у грудній клітці? Що робити? Як допомогти собі чи близькій людині? Небезпечно це чи ні? Всі ці запитання, а також багато інших виникають у людини, яка вперше відчула дискомфорт або больове відчуття в грудній клітці (особливо лівій її частині або за грудиною). Враховуючи розташування в цій ділянці життєво важливих органів, зокрема серця, краще перебільшити небезпеку, аніж недооцінити.

Ефективність лікування неплідних чоловіків з варикоцелє в Медичному центрі Святої Параскеви
Варикоцелє – це розширення, подовження та звивистість вен сім`яного канатика. Виявляють недугу здебільшого в дітей і молодих чоловіків. Причини та механізми розвитку захворювання складні, неоднозначні і є до цього часу предметом дискусій. Клінічні прояви дуже скупі. Варикоцелє проявляється збільшенням відповідної половини калитки в розмірах і тупими ниючими болями в ділянці яєчка.

Дискінезія жовчовивідних шляхів
Дискінезія жовчовивідних шляхів – це комплексне порушення моторики м’язового шару жовчного міхура та сфінктера Одді (Сфінктер Одді – це своєрідний стискач, через який жовч потрапляє у 12-палу кишку). Причини дисфункції жовчних шляхів можуть бути через прогрішення в дієті, коли переважає жирна, смажена та копчена їжа, нерегулярні прийоми їжі, коли людина веде малорухомий спосіб життя, надлишкову масу тіла, а також ДШЗ часто виникає (у 85–90%) на фоні захворювань шлунка, 12-палої кишки, захворювань печінки, при хронічних тонзилітах і карієсі.

Профілактика синдрому сухого ока
Ви можете не знати про синдром сухого ока, але майже напевно з ним стикались. Як боротись із сухістю і втомою очей при роботі за комп’ютером – читайте далі.

Харчування вагітних
Жінки, які мають масу тіла нижчу або вищу від норми чи відхилення в характері харчування і при цьому бажають народити здорову дитину, повинні змінити свій стиль життя. Повністю задовільнити потреби в харчуванні вагітної жінки може лише збалансована дієта.

Закрепи у дорослих: причини, прояви, лікування
Закрепи трапляються як у дітей, так і в дорослих. Причини виникнення закрепів різноманітні – від аномалій розвитку кишківника до неврогенних розладів.

Щоб подорож з дітьми принесла лише приємні моменти, необхідно підготуватися
Літо – погоже, з поцілунками наших найменших у щічки, багате на фрукти, овочі, купання в теплій водичці на природі… Словом – оздоровлення йде повним ходом, а попереду ще багато можливостей поїхати у відпустку з дітьми. Планувати літній відпочинок з малечею батькам треба заздалегідь. Найголовніше – визначитися: як довго триватиме подорож та в якій місцевості. Це має велике значення. Важливо врахувати стан здоров’я малюка, чи часто Ви виїжджали з ним за місто, як дитина адаптувалася до недомашніх умов.

Аптечка на відпочинок з дітьми
Дуже часто в літній період у батьків, які подорожують з дітьми або вирушають на тривалий відпочинок зі своєю малечою, виникають запитання щодо вмісту особистої аптечки. Щоб допомогти їм вирішити цю проблему, ми склали перелік найнеобхідніших медикаментів та засобів першої допомоги при травмах, укусах комах, кишкових розладах і ін.

Про головний біль розповідає лікар-невролог
Що робити, якщо болить голова? Коли звернутися до лікаря? Чи зможуть мені поставити правильний діагноз, виявити причину і надати належну допомогу? Ці та інші питання лікарям-неврологам ставлять чи не щодня. Адже головний біль є однією з найпоширеніших скарг. Майже 45% дорослого населення знає що таке нестерпний біль, який призводить до непрацездатності, порушує звичний спосіб життя.

Що треба знати про аортальний клапан серця
Сьогодні поговоримо про аортальний клапан (АК), який є невід’ємною частиною нормальної роботи серця. Отже, АК розташований між лівим шлуночком (ЛШ) серця і аортою (великою судиною – артерією, яка виходить із ЛШ). Клапан утворений фіброзним («опорним») кільцем і трьома стулками («пелюстками»), які відкриваються в момент скорочення ЛШ, і тоді кров потрапляє в аорту. Після цього стулки АК закриваються і перешкоджають руху крові назад у ЛШ.

На що звертати увагу, оглядаючи родимки
АКОРД – ознаки меланоми:

Чоловіча розмова: тестостерон
Тестостерон входить до групи чоловічих гормонів і відповідає в цій команді за розвиток чоловічих статевих органів, нарощування м'язової маси, лібідо та за «чоловічий характер». Підвищення тестостерону є стимулом до дії і супроводжується перевагою в характері агресивності, поведінки переможця. Проте і понижений, і підвищений рівень тестостерону не є корисним і несе ряд розладів та загроз для організму.

Весняні алергії
Весна разом із запашним буйним цвітом інколи приносить і погіршення самопочуття, причиною якого є весняна алергія у різних проявах. Як розпізнати за поганим самопочуттям алергію, визначити її причини і вберегти себе від поганих наслідків, ми з’ясували у лікаря-алерголога Віри Гаєвської.

Як і що говорять про рак у різних країнах
2 місяці тому (4 лютого) увесь світ відзначав Всесвітній день боротьби проти раку. Вперше цей день було позначено в календарі у 2005 році – і от уже понад десять років весь світ із усіх рупорів (телеканалів, преси) інформує про небезпечне захворювання громадськість. Якщо в нас ця проблема здебільшого актуальна для онкохворих, їхніх родин і лікарів, то за кордоном до її вирішення залучають фактично кожного представника суспільства. Сьогодні ми розповімо Вам про кілька державних програм у різних європейських країнах, ініціатори яких поставили собі за мету боротися зі страшною хворобою шляхом інформування та залучення до боротьби за здоров'я кожного.

Метаболізм – Ваша внутрішня унікальна лабораторія
Іноді в розмові поміж дівчатами можна почути таку фразу: «У тебе добрий метаболізм, тому ти не поправляєшся». Метаболізм – це обмін речовин, який відбувається в нашому організмі внаслідок багатьох хімічних реакцій, завдяки цьому процесу їжа, яку Ви споживаєте, перетворюється в енергію. Метаболізм кожної людини – це власна «лабораторія». Розрізняють добрий і поганий метаболізм. Порушений (поганий) метаболізм у людини часто пов'язаний з порушеннями функції щитоподібної залози.

Глютенова хвороба та захворювання щитоподібної залози: що між ними спільного
Глютенова хвороба (непереносимість гліадину – білка пшениці, жита, ячменю) може проявлятися не лише симптомами з боку шлунково-кишкового тракту, а й багатьма іншими захворюваннями. Зокрема серед захворювань, що пов’язані з глютеновою непереносимістю, дуже часто трапляється патологія щитоподібної залози – аутоімунний тероїдит. 90% розладів щитоподібної залози мають аутоімунну природу. Це означає, що імунна система створює атаку проти власної залози.

Туберкульоз - захворювання про яке варто нагадувати щороку
Упродовж п’яти років у Медичному центрі Святої Параскеви було зроблено 10 829 рентгенограм легень і виявлено туберкульоз у 88 осіб. У найбільшій зоні ризику: курці; люди похилого віку; соціально незахищені верстви населення; люди з ослабленим імунітетом; пацієнти групи ризику (цукровий діабет, виразкова хвороба шлунка, шкідливі умови праці тощо).

Про грип… без паніки
Епідемія грипу для нашої країни – це справжній виклик. Адже, через відсутність «культури» вакцинації та малу обізнаність людей із «правилами поведінки» в період захворювання, вона охоплює велику кількість громадян. Крім того, багато з них не вилежує в ліжку до повного одужання. Внаслідок недотримання ліжкового режиму виникають ускладнення і період реабілітації затягується надовго. Не дивно, що інформація ЗМІ про перші випадки захворювання на грип відразу ж викликає паніку. У цьому пості ми намагалися зібрати всю найважливішу інформацію про грип: як зменшити ризик захворювання, що потрібно робити, якщо хвороба все ж таки вас «наздогнала», як уникнути ускладнень тощо.

Декілька порад, щоб свята не спровокували проблем
Cвяткові дні зазвичай супроводжуються смачними стравами, застіллями та, на жаль, іноді неприємними наслідками для організму. Отож, декілька порад, щоб свята не спровокували проблем.

Перші дні малюка вдома (поради матусям)
Наше дитя народжується беззахисним і дуже вразливим до оточуючого світу. Наше з Вами головне завдання – призвичаїти і створити можливості, якнайшвидшої адаптації до цих умов. Перші дні вдома після виписки з пологового будинку важкі, як для мами, так і для дитя. Тому тут важливо заздалегідь підготуватись.

Запитання, які варто поставити лікареві
У постановці діагнозу та ефективному лікуванні важливу роль відіграє комунікація між лікарем і пацієнтом. У цьому процесі важливо, чи знайшли обидві сторони спільну мову, чи вдалося одному детально розказати про все, що його турбує, а іншому – дати ґрунтовні відповіді на поставлені запитання або (якщо немає запитань) доступно пояснити суть проблеми, її ймовірні причини й коректно повідомити про можливі наслідки.

Подбайте про батьків: симптом «шум у голові»
У старшому віці кожна третя особа стикається з цією проблемою. Проте це не означає, що згаданий симптом треба списувати на вік та ігнорувати проблему. Важливо знайти причину симптому та ліквідувати її. Шум у голові може мати різноманітний характер.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)
Якщо Вас турбує печія, відрижка повітрям чи їжею, кислота в ротовій порожнині, охриплість голосу чи часті запалення горла та відчуття клубка в горлі, які не є ЛОР-патологіями, неприємний запах з рота (при проведеній гігієни зубів), швидке утворення зубного каменю тощо, ці неприємні симптоми можуть свідчити про гастроезофагеальну рефлюксну хворобу. Лікар-гастроентеролог зазначає, що дедалі частіше це захворювання проявляється саме нетиповими симптомами (тривалий біль горла, захриплість, сухий кашель тощо), звісно хворий не припускає, що причина може ховатись у шлунку.

Що робити, якщо вірусне чи застудне захворювання «застукало» Вас влітку
Будь-яке застудне чи вірусне захворювання влітку, якщо його ігнорувати та не лікувати, може мати такі ж наслідки та ризики, як недуга, яка «підстерегла» Вас взимку. Помилковим є судження, що влітку хворіти легше.

Глютенова хвороба (целіакія) – захворювання дорослих і дітей
Захворювання, які раніше вважали дитячими, насправді часто трапляються і в дорослих. До таких можна віднести й целіакію. Глютенова хвороба (целіакія, чутливість до глютену без целіакії, алергія на білок пшениці) – захворювання, яке вражає слизову оболонку тонкого кишківника при контакті з протеїном злаків – глютеном. Глютен міститься в багатьох продуктах, які ми споживаємо щодня і не підозрюємо, що саме вони – причина нездужання.

Не бійтеся окулярів
Якщо Вашій дитині призначають окуляри, це не повинно стати причиною для паніки і песимізму. Своєчасне використання окулярів дозволяє в багатьох випадках повністю відновити нормальний зір. Окуляри можуть завдавати шкоди тільки тоді, якщо вони неправильно підібрані. Найчастіше виникають проблеми, якщо Ви користуєтеся чужими окулярами або придбали їх, не порадившись з лікарем-офтальмологом.

Марафон «Здоров’я сім’ї»
Контроль за здоров’ям родини – відповідальність жінки чи чоловіка? Як показує наш власний досвід, цю відповідальність зазвичай бере на себе жінка. Вона змушена думати не лише про власне здоров’я, але й про здоров'я дітей, чоловіка і часто ще й про батьків. Інколи змусити всіх звернутися до лікаря, здійснити контроль власного здоров’я або ж, навіть, звернутися до фахівця при явних симптомах нездужання – справжній марафон і випробування.

Коли температуру тіла вважати підвищеною?
Загалом нормальною вважають температуру 36,6°С. Проте доведено, що точнішим визначенням нормальної температури є діапазон від 36,0°С до 37,0°С. В європейських рекомендаціях межами нормальної температури тіла є 36,3–37,4°С.

Чому батьки бояться призначень антибіотиків дитині
Кваліфікований спеціаліст не призначить Вашій дитині антибіотиків без належних для цього причин і обґрунтувань. Якщо батьки бояться призначених дитині антибіотиків, це означає, що вони мають низький рівень довіри до лікаря або лікар недостатньо пояснив функції кожного з призначених препаратів.

Інфекційна безпека: як її дотримуються в Медичному центрі Святої Параскеви
Чому не треба боятися «заразитися» при гастроскопії чи іншій діагностиці, маніпуляційній процедурі, здаванні аналізів тощо. Поговоримо про правила безпеки та дотримування їх в Медичному центрі Святої Параскеви.

Пневмонія чи туберкульоз? — вирішить діагностика
Ми поговоримо про два схожі за симптоматикою захворювання, які, проте, вимагають абсолютного різної схеми лікування. Насамперед важливо визначити, що це: пневмонія чи туберкульоз? Не можна самостійно ставити собі діагноз. Ви маєте бути обізнаними і свідомо робити свій вибір, знаючи, які ризики на Вас чекають.

«Cyberchondriacs» на підйомі?
«Вас турбує біль у горлі? Температура? Головний біль? Перестаньте витрачати час і гроші на відвідування лікаря – є безліч інтернет-сайтів, які допоможуть Вам діагностувати свою хворобу безкоштовно», – поради такого змісту нині часто можна знайти у Всесвітній павутині. І число тих, хто шукає в мережі медичну інформацію, продовжує зростати. Та чи безпечно займатися інтернет-діагностикою та самолікуванням? Лікарі б’ють на сполох: дедалі важче переконати пацієнта в його хибних трактуваннях інформації, знайденої в інтернеті.

Як захистити себе від тривоги і страху, або що робити, коли навколо ПТСР
Вмикаю телевізор, а в новинах – війна, загиблі… Їду в авто, по радіо – гради, зриви, смерті… Приходжу на роботу – сльози в колеги, бо брат там… і вже три дні не виходить на зв’язок… Що відчуває нормальна людина в таких ситуаціях? Звісно, тривогу і страх за майбутнє своє, рідних… Але ж як захиститися?

Життя лімфатичних вузлів
Зазвичай, збільшення лімфатичних вузлів у певній ділянці нашого тіла вказує на проблему «прилеглих територій». Найчастіше виявляємо збільшеними шийні лімфатичні вузли. Це зумовлено проблемами горла, носа, вух, глотки, ротової порожнини, деколи – інших органів (язика, слинних залоз тощо).

Дисплазія кульшових суглобів
Дисплазія кульшових суглобів зустрічається у 10–20% новонароджених. Патологію краще виявити у малюків до трьох місяців або до того часу, коли дитина почне ходити (до 6–8 місяців) (більшість дітей починає ходити 11–13 місяців). У дорослому віці проблему виправити практично неможливо.

Бережіться вірусних захворювань
Дедалі частіше до лікарів-терапевтів та педіатрів звертаються пацієнти з симптомами грипу, а в соціальних мережах з’являється щораз більше повідомлень про те, що сезон грипу атакує. Ми своєю чергою вирішили теж нагадати декілька простих правил, які можуть вберегти Вас від цього захворювання.

«Життя» лімфатичних вузлів
Дедалі частіше пацієнти звертаються з симптомом збільшених лімфатичних вузлів. Причини цього різноманітні: від банального ГРЗ (гострого респіраторного захворювання) чи загострення хронічних проблем до порушень ендокринної сфери тощо. Кожен бодай би раз у житті виявляв у себе збільшений лімфовузол або мав підозру на це. Щоб Ви краще могли зрозуміти, що відбувається, поговоримо коротко про «життя» лімфатичних вузлів.

Що необхідно знати про шкіру?
Ви помітили, що на Вашому тілі багато родимок? Або ж навпаки ніколи не звертали увагу на їх кількість? Варто зробити «переоблік». Якщо на тілі більше ніж 50 родимок, варто піти на прийом до лікаря- дерматолога і пройти обстеження – дерматоскопію. Родимки мають властивість перероджуватися з кокетливих плямок на зони онкоризику. Розпізнати це зможе лише лікар-дерматолог.

Різні захворювання з однаковими симптомами
Часто, прийшовши до лікаря з певними симптомами, ми отримуємо великий перелік, не пов’язаних між собою, на нашу думку, обстежень. Відразу починають закрадатися сумніви щодо компетентності та чесності лікаря: чи часом не призначив зайвого. Проте насправді певний набір однакових симптомів може сповіщати про найрізноманітніші захворювання.

Де прихована Ваша втома?
Узимку відчуття втоми зазвичай підсилюється, адже організм має в цей період значно менше джерел, з яких можна почерпнути енергію. Проте Вам, незалежно від пори року, необхідно бути активними та ефективними на роботі, справлятися з сімейними клопотами, вирішувати багато справ та ще й знаходити гарний настрій для друзів. Втому не варто розглядати як явище, що мине само собою, а необхідно виявити причину та позбутися її.

Тест на апное сну
Апное – відсутність дихання, синдром нічного апное – це зупинки дихання уві сні, що супроводжуються різким зниженням насичення крові киснем. Найчастішою ознакою ймовірної наявності недуги є хропіння. У хропунів можуть наставати так звані паузи в диханні, тобто власне апное, коли немає дихальних рухів. Їх кількість і загальна тривалість протягом нічного сну і виражає важкість синдрому.

Розкладімо гормони по полицях
Слабкість, втома, дратівливість, неможливість зосередитись… Відмахуєтеся рукою, що це через нервове виснаження (а як інакше в наш час), і переконуєте себе, що варто подумати про відпустку, спокій та гармонію. Справді, відпустка не завадить нікому, але лікарі насторожують, що причиною вищеперелічених симптомів може бути не лише перевтома, а проблема з продукцією гормонів щитоподібної залози.

Чому ж болить голова?
Причиною написання цієї публікації стала випадково почута розмова двох подруг у маршрутному таксі. Дівчатам ледь за 20, поверталися, мабуть з роботи чи навчання.Одна скаржилася іншій на нестерпний біль голови, який цілий день заважав працювати.

Джет лаг – супутник мандрівників
Джет лаг – це розлад, що являє собою тимчасову десинхронізацію між вашим внутрішнім біоритмом і ритмом зовнішнього середовища. Він спричинений швидким перетином часових меридіанів і поясів, що веде до розладів сну, зниження уваги, загального нездужання і шлунково-кишкових розладів. Простіше кажучи, джет лаг є побічним ефектом авіаперельотів на великі відстані.

Гімнастика для очей дитини
У попередній статті ми розповідали Вам про основні правила для дошкільнят пов'язаних з тренуванням та збереженням зору. Впевнені, що після прочитання цих порад ви одразу ліквідували усі помилки і вже дотримуєтесь правил здорового зору, які корисні не лише дітям але й дорослим. Сьогодні ми конкретніше розглянемо кілька вправ, які рекомендує дитячий лікар – офтальмолог.

Як зберегти зір дитини?
Це питання турбує дбайливих матусь ще за довго до того, як їхнє чадо ступить за поріг школи. Щойно розпочинаються шкільні будні – дитячі очі отримують багато навантажень. Як тренувати дошкільнят перед школою, щоб зір в майбутньому був чудовим, незважаючи на кількість прочитаних книжок? Ділимось порадами дитячого лікаря-офтальмолога для дбайливих батьків майбутніх розумників та розумниць.

Фізична вправа – інструмент догляду за спиною
Не один мудрець говорив про важливість руху для здоров’я людини. Немає бадьорості духа, без бадьорості тіла. Проте ми часто не зважаємо на ці поради,а іноді й нехтуємо перші сигнали. Найбільше страждає від недостатності фізичних вправ наша основа – спина.

Раціон на літо
Літо-літечко пропонує нам змінити наш щоденний раціон, адже тепер можна насолоджуватися розмаїттям фруктів та овочів і відмовитися від важких страв. Що варто їсти більше і чого слід уникати у спекотну літню пору, рекомендує лікар-дієтолог Ольга Муштрук

Лікарі говорять про спеку і небезпеку
«Сонце пече, річка тече, влітку на вулиці так гаряче!» – співає гурт «Тартак». У ці дні і ми відчуємо палкі обійми сонця. Проте не всім спекотне літо приносить радість.Через спеку на вулиці організм людини переносить неймовірне навантаження: порушується водний та соляний баланс в організмі, що призводить до погіршення самопочуття (втома, пришвидшене серцебиття, в’ялість). Щоб зберігати свою працездатність, необхідно споживати достатню кількість води – мінімум 1,5 літра.

Їжа нашвидкуруч – небезпека для Вашого шлунка
Із кожним днем зростає кількість людей, які працюють понад 8 годин на добу, часто мають ненормований графік роботи, перебувають у постійних стресах – і часу та бажання на приготування їжі немає. Більшість людей харчується напівфабрикатами або їжею з фаст-фудів, оскільки це швидко, смачно і доступно. До чого призводить таке харчування?

Історії з практики лікаря-гастроентеролога
Чому важливий контроль і яким чином безсимптомні прояви хвороби можуть бути загрозливими? Деякі захворювання люблять причаїтись і робити свою злу справу. На жаль, більшість людей ігнорують практику щорічного контролю здоров’я, тому ті чи інші недуги виявляються на пізніх стадіях (коли вже заболить) або завдяки щасливій випадковості. Саме так було з пацієнтом, про якого йтиметься нижче.

Запрограмуйте себе на здоровий спосіб життя
Робота у сфері ІТ дедалі більше набуває популярності, а працівники цієї галузі присвячують службовим обов’язкам весь свій час, іншими словами, працюють на «всі сто». Лікарі стверджують, що такий спосіб життя неможливий, мама сплескує в долоні і викрикує: «Ти вже позеленів від свого комп’ютера». Справді, таких фанатів часто не відтягнеш від комп’ютера, адже «дружба» з монітором не закінчується на роботі, вона продовжується вдома і деколи не припиняється до ранку. Ненормований робочий день і інші фактори, пов’язані з особливістю згаданої професії, спричиняють професійні захворювання. А «здоровий працівник – ефективний працівник», «профілактика сьогодні – це здорові діти та старість без ліків завтра» – безперечно, наймодніші тренди.

Геморой – неприємний супутник вагітності
Тема вагітності та геморою актуальна завжди. У жінок геморой зазвичай проявляється або загострюється головним чином під час вагітності та в пологах. Деякі жінки, соромлячись лікаря, надіються на те, що хвороба пройде сама, але, як правило, це лише загострює їхній стан. З’являються гемороїдальні вузли, які перешкоджають нормальному способу життя, порушуючи працездатність жінки та негативно впливають на психоемоційний стан молодої мами.

Біг для початківців: інструкція для вдалого старту
У попередній своїй статті я намагалася мотивувати Вас до початку активних занять спортом, до цікавого і здорового життя, до змін. Якщо Ви згодні, то починаємо рух!

Біг з радістю
Нині популярними є тренінги, під час яких ми вдосконалюємось, вчимося боротися з невдачами, ставати лідерами та вести власну справу. На таких заняттях нам часто пропонують уявити себе через 5 чи 10 років. Цей підхід мені подобається. Він дає нам можливість чітко уявити нереалізовані мрії і спонукає рухатися вперед, адже за цей час можна все змінити і багато досягнути. Заразом він нагадує, що час втікає від нас щодня. Мені це видалося корисним і в ключі нашої з Вами розмови про зміну та покращення свого здоров’я.

Тихий вбивця: вірус папіломи людини (HPV)
Що вам відомо про хвороби, які передаються статевим шляхом? Пригадую, що вперше цю тему ми обговорювали в 9-му класі на уроці біології. Нас розділили на хлопчиків і дівчат, і по черзі, кожній групі окремо, вчителька розказувала про статеве дозрівання, секс і венеричні інфекції. А от зараз, через багато років по закінченні школи і, навіть, університету чи багато ми знаємо про підступні інтимні інфекції, а головне, чи знаємо як від них вберегтися?

Контрацепція. Природні, механічні та хімічні протизаплідні засоби
Переконана, що на запитання: «Чи хочете Ви контролювати ситуацію?» більшість відповідає: «Так». А як щодо власного життя? І хоч підпорядкувати все, звичайно, нікому не під силу, та багато важливих моментів усе ж у наших руках. Один із них – планування вагітності.

Період змін на краще!
Весна – період відродження природи. І ми в цей час також прагнемо змін, оновлення та покращення своїх психічних та фізичних сил. Після довгої зими ми часто страждаємо від нестачі енергії та сезонної депресії. Багато з нас за зиму набирає зайвого «багажу», що теж часто засмучує.

0 коментарі :

Дописати коментар