У 1999р. закінчив Львівський державний медичний університет ім. Д.Галицького. Після проходження інтернатури за спеціальністю «Хірургія» працював хірургом. Навчався на спеціалізованих курсах з ендоскопії та малоінвазивної хірургії. З 2003р. до сьогодні працюю лікарем-ендоскопістом.
У 2010 р. пройшов стажування зі спеціалізації «Ендоскопічна ультрасонографія» в Інституті хірургії ім. А. В. Вишневського (Росія, м. Москва).
У 2011 р. стажувався з оперативної ендоскопії в університетській клініці міста Ґрац (Австрія), а у 2014р.–5-й Міжнародний курс «Live Endoscopy – IMAGE 2014» у клініці «Humanitas»(Італія, м. Мілан).
Маю першу кваліфікаційну категорію зі спеціалізації «Ендоскопія та малоінвазивна хірургія». Володію сучасними ендоскопічними методиками обстеження і лікування органів шлунково-кишкового тракту. Виконую ендоскопічні оперативні втручання на стравоході, шлунку, кишківнику.
Професійне кредо – швидко та якісно досягати результату при вирішенні будь-яких завдань, тому, мабуть, і обрав ендоскопію. Адже ендоскопія в медичному сенсі – це максимальні інформативність та результат при мінімальних травматичності і ризиках. Сподіваюся, мій блог буде цікавим для Вас, бо ендоскопія – це медицина майбутнього, це нові технології і нові можливості, про які ми наразі маємо обмежену інформацію.
Екскурс у світ обстежень шлунково-кишкового тракту
Шлунково-кишковий тракт людини – система органів, яку можна метафорично уявити у вигляді маленького заводу зі злагодженою системою подачі, переробки продуктів харчування, відокремлення і транспортування поживних речовин та виділення з організму неперетравлених залишків. Кожне відділення: печінка, жовчний, шлунок, товста та тонка кишки відповідають за свою частину роботи. Злагоджена або порушена робота цих органів впливає на наше самопочуття. Якщо б ми уявляли себе на підприємстві, то, зрозуміло, не виникало б питань, чому кожен відділ потребує планової або профілактичної перевірки, не кажучи вже про моменти, коли «пішло щось не так». Такої ж перевірки потребує і наш шлунково-кишковий тракт. Призначити необхідний контроль-обстеження повинен лікар гастроентеролог.
Як вберегтися від раку товстого кишківника
Протягом останніх місяців довелося прооперувати кількох пацієнтів з поліпами товстої кишки різних розмірів, в яких виявилося злоякісне переродження – рак. З одного боку можна ствердити, що цим пацієнтам пощастило, оскільки пухлина видалена на ранній стадії і прогноз є сприятливим. Однак така ситуація автоматично потягнула за собою цілу низку додаткових вартісних обстежень і аналізів, за результатами яких події можуть розвиватися за двома сценаріями. Якщо відхилень від норми не виявлено, то пацієнт підлягає спостереженню і контрольному обстеженню через визначений проміжок часу.
Поліпектомія – безболісне видалення поліпів
Ендоскопія – страхи, міфи і реальність
Ендоскопічні обстеження (народні назви цього процесу: ковтання зонда, шланга та ін.) є найдостовірнішими методами діагностики та малотравматичними методами лікування захворювань стравоходу, шлунка і кишківника й часто виступають альтернативою операцій. Попри ці беззаперечні позитиви, згадані методи не користуються популярністю. Причин цього явища є декілька: страх перед «можливими наслідками» (занесення інфекції, травми), небажання переживати неприємні відчуття, біль, моральний дискомфорт чи сором...
Каламутна вода після зливи чи прозорість гірського потоку: що краще?
Якщо спитати про таке у рибалок, почуємо і за, і проти, залежно від того, яку рибу хочеться спіймати. Але якщо говорити про ендоскопічне обстеження кишківника (колоноскопію), то «ловити» точний діагноз краще у чистій воді. Добра підготовка кишківника до обстеження – це половина успіху, і залежить вона саме від Вас...
Операції одного дня
Які проблеми з шлунком чи кишківником зникають за один день?
Час – це Ваш ресурс, який, на жаль, не підлягає відновленню чи поверненню. Часто якість Вашого життя залежить саме від того, як і на що Ви витрачаєте свій час.
Ендоскопія сьогодення – це не тільки точна діагностика, а й можливість виконати оперативне лікування за один день – так звана “хірургія одного дня”...
Навіщо це мені?
Продовжуючи тему ендоскопічного обстеження кишківника (колоноскопії), хочу відповісти на запитання, котре Ви доволі часто задаєте...
Як зробити гастроскопію із задоволенням?
«Це неможливо!» – найпоширеніша відповідь на подібне запитання. Так, відповідь найпоширеніша, але, на щастя, неправильна.
Якось мій знайомий при зустрічі каже:
– Мені вже давно треба зробити гастроскопію, щоб проконтролювати стан виразки. От скоро налаштуюся і прийду до тебе в клініку.
Я посміхаюся і відповідаю:
– Так, звичайно, приходь у будь-який зручний час! І пам’ятай про мою пропозицію зробити гастроскопію у медикаментозному сні.
Але знаю, що він повинен був прийти на обстеження ще минулої осені, проте досі морально готується...
0 коментарі :
Дописати коментар