Жіноче здоров'я

Жіночий організм – складна багатогранна структура, яка потребує особливого піклування. В жінок зазвичай виникає дуже багато різноаспектних запитань щодо власного здоров’я, на які правильні відповідь може дати тільки фахівець.

У рубриці «Жіноче здоров’я» ми публікуватимемо статті лікарів різних спеціальностей – вони допоможуть жінкам краще зрозуміти свій організм, зруйнувати міфи щодо певних захворювань, фахово пояснюватимуть особливості обстежень тощо.

Пункційна біопсія молочної залози
Пункційна біопсія – це отримання тканинного (гістологічного) і клітинного (цитологічного) матеріалу через прокол тонкою голкою під контролем ультразвукового або рентгенівського обстеження. Взятий матеріал на скельці віддають на дослідження цитологу, який може розпізнати захворювання навіть на кількох клітинах. Гістологічні зразки скеровують у спеціалізовану лабораторію для гістологічного аналізу в стерильних маркованих контейнерах. Завдяки морфологічній діагностиці вдається розпізнати багато різних видів захворювань, новоутворів, призначити відповідне лікування, даючи шанс на повне одужання.

Рідинна цитологія
Рідинна цитологія допомагає точно виявити атипові клітини і випередити захворювання раку шийки матки. Рак шийки матки – третій у переліку захворювань, які спричиняють смерть у жінок. Насторожує факт зростання відсотку захворювання серед молодих жінок віком до 30 років. Вчасне звернення до лікаря – щорічний огляд у гінеколога з повним спектром аналізів і діагностики – суттєво б вплинуло на сумну статистику захворювання.

Про гістероскопію в гінекології
Сучасна медицина прямує до малотравматичності та максимальної інформативності про всі діагностичні та лікувальні процедури. Щодо гінекологічних обстежень, то жінки, яким необхідно їх пройти, потребують особливого емоційного налаштування. Це викликано хибними уявленнями про ту чи іншу процедуру. Сьогодні ми розповімо про вид діагностики, пов’язаний з оглядом матки, – гістероскопію, яка допомагає точно та швидко встановити діагноз і навіть провести лікування.

Вагітність – Божий дар!
Жоден гінеколог не здатний відповісти на питання: скільки разів може завагітніти жінка. Тому до кожної вагітності необхідно ставитися, як до останньої. Це не означає, що треба закривати очі на можливі вади розвитку плоду, які можуть призвести до мертвонародження або перетворити життя дитини та її батьків на катастрофу. На жаль, у зв'язку зі слабким розвитком соціальних конституцій, хворі діти – це проблема тільки конкретної сім'ї. Вагітність поділяють на кілька періодів. Найбільший вплив на ембріон, а в подальшому – і на плід, має період від моменту імплантації плідного яйця до 12 тижнів вагітності.

Кіста на кісту неподібна
«А якщо не будуть брати, відключимо газ» – складається враження, що саме за таким принципом працюють більшість гінекологів. Тільки мотивацією служить не відключення від жовтої труби, внаслідок якого можна залишитися без тепла та гарячої їжі, а настирливе застереження: якщо ти не будеш лікуватися так, як я тобі сказав, то вагітність не настане, а якщо і завагітнієш, то вона обов’язково перерветься, а якщо не перерветься, то народжувати будеш важко та довго, а якщо і швидко народиш, то потім бігатимеш до лікарів... і так далі.

Схожий ланцюжок думок небезпечний навіть за реально складних діагнозів. Сумно і прикро, що лікарі вибудовують його в ситуаціях (навіть не діагнозах), які не потребують прискіпливої уваги і ретельного лікування недуг. Такі «діагнози» і дії лікарів прийнято називати комерційними. Прибуток на рівному місці – і від непотрібних аналізів, і від лікувальних заходів, коли лікувати нема від чого. Поговоримо про один з таких діагнозів – кіста шийки матки, вона ж – наботова кіста, або – ретенційна кіста.

Доброякісні захворювання грудних залоз і грудне вигодовування
Передусім варто наголосити, що жінка, яка планує вагітніти, повинна пройти обстеження грудних залоз (УЗД грудних залоз) та отримати консультацію мамолога. Доброякісні захворювання, які найчастіше діагностують у жінок: різні форми мастопатії (синдром передменструального напруження молочних залоз, фіброзно-кистозна, фіброзна, вузлова та секреторна мастопатії) та фіброаденоми.

Секторальна резекція грудних залоз: коли, як і з якою метою
Захворювання грудних залоз – доволі часте явище серед жінок сьогодні. Певні захворювання можна лікувати медикаментозною терапією, деякі ж потребують більш радикального підходу до їх усунення – хірургічного втручання. Коли саме хірургічний метод є оптимальним та найефективнішим для усунення проблеми, ми розпитали в хірурга-мамолога Дмитра Успенського. Багато пацієнтів мають стереотипи щодо того, як проходять операції, проте сьогодні медицина розкриває багато можливостей зробити це швидко і з незначним втручанням в тіло жінки.

Про кандидоз статевих органів: доступно та зрозуміло
Відчуття свербіння, печіння зовнішніх статевих органів, а також білі, сирнисті виділення – симптоми, які будь-яка жінка помічає хоча б один раз упродовж свого життя. Найчастіше так себе проявляє вагінальний кандидоз (захворювання отримало назву за збудником – дріжджоподібним грибком (Candida albicans)), більш відомий як «молочниця» через характерний білий колір виділень.

Аритмія та вагітність
Аритмія під час вагітності трапляється доволі часто. Цьому сприяє ряд фізіологічних передумов. Під час вагітності зростає частота серцевих скорочень приблизно на 25%. Вагітні жінки часто скаржаться на прискорене серцебиття, відчуття перебоїв, затримки, пропусків у роботі серця, нестачі повітря, запаморочення, стискання у грудній клітці, іноді – на втрату свідомості. Все вищеперелічене може бути першими проявами аритмії. Часто її також зумовлюють стреси та тривога, а ще – порушення в інших органах і системах.

Про що говорити під час візиту до гінеколога?
Ви соромитеся говорити з лікарем-гінекологом про інтимне? Думаю, кожен з нас хоча б один раз перебував у подібній ситуації. Але як би ніяково Ви не почувалися, треба обов’язково сказати лікареві про те, що Вас непокоїть. І ось кілька симптомів та ознак, які не можна замовчувати під час візиту до гінеколога.

Візит до гінеколога і ваші страхи: точка зору фахівця
У статті мова піде не про те, як виглядає огляд у лікаря-гінеколога, а про те, які страхи відчувають жінки перед дверима до кабінету спеціаліста нашого фаху.

Як дізнатися, чи здорові грудні залози?
1. Самообстеження – щомісячний огляд та самостійна пальпація (обмацування руками) на 2–3-й день після місячних.
2. Жінкам до 40 років – щорічно УЗД грудних залоз.
3. Жінкам після 40 років – щорічно мамографія.

Обстеження молочних залоз
Сьогодні йтиметься про прекрасне. Хоча в різні часи еталони краси змінювалися, жіночі груди завжди були невід'ємною частиною загадкового образу жінки. Що необхідно робити, щоб завжди почуватися впевненою, привабливою та здоровою? Ось декілька порад.

Що таке кольпоскопія?
Зазвичай сучасний гінекологічний огляд включає в себе кольпоскопію. Думаю, що далеко не всі жінки мають досвід проходження такого обстеження. І через недостатність такого досвіду можуть виникати різні запитання. Що це за процедура? Для чого і як часто її треба проходити? Чим відрізняється від інших маніпуляцій під час гінекологічного огляду, і чи є вона болючою? Отже, сьогодні спробуємо з’ясувати, що ж таке кольпоскопія.

Вперше до гінеколога
Я доросла жінка, мама трьох дітей. Звичайно, до сьогодні я відвідувала гінеколога багато разів, а вперше потрапила до жіночого лікаря досить давно. Проте у мене підростають дві доньки, старшій із них скоро виповниться вісім. І от я стала розмірковувати: коли ж слід познайомити свою дівчинку з лікарем-гінекологом?

0 коментарі :

Дописати коментар