Здоров'я дитини

Що найцінніше для батьків? Безумовно, здоров’я дитини. Якщо батьків непокоїть ця проблема, вони шукають поради. Часто першим порадником стає не лікар, а інтернет.

Разом з лікарями Медичного центру Святої Параскеви ми створили рубрику «Здоров’я дитини», в якій подаватимемо статті на теми педіатрії. Наповнюватимемо її актуальними публікаціями про здоров’я дітей різного віку.

Плоскостопість у дітей: профілактика і застереження
Плоскостопість – дефект нижніх кінцівок, деформація стопи. Коли дитині виповнюється 4 роки і ви досі помічаєте, що слід від її ніжки не є вигнутим і схожим на круасан, а швидше нагадує суцільну форму – це має вас насторожити.

Сон малюка
Сон малюка – важлива складова його життя, а спокійний сон є важливим показником розвитку. Спокійний сон малюка вночі залежить від безлічі факторів: здоров’я дитини, її самопочуття, вражень напередодні, хороших умов сну, зручного ліжечка, гарного апетиту.

Про дитячий сколіоз: що бачить рентгенолог і що рекомендує лікар-ортопед
Бічне викривлення хребта – сколіоз – трапляється дуже часто в дітей дошкільного та шкільного віку і стає причиною хвилювань батьків. Як і коли діагностувати, що варто знати про цю проблему, ми розпитали в лікарів Медичного центру Святої Параскеви.


Зомбозвуки «а-а» і «пі-пі». Як правильно привчати дитину до горщика?
Процес привчання малюка до туалету – довготривалий. Вимагає емоційних напружень як від батьків, так і від їхнього чада. Наш лікар-педіатр Антон Асонов поділився кількома секретами безболісного привчання малюків до дорослого життя.

Диспанкреатизм і хронічний панкреатит у дітей
На пострадянських просторах діагноз «хронічний панкреатит» набув неабиякої популярності, і доволі часто його ставлять навіть дітям. Під впливом зарубіжних публікацій та наукових досліджень вітчизняні педіатри поступово замінили діагноз «хронічний панкреатит» на «реактивний панкреатит» та «диспанкреатизм». Безсумнівно, у багатьох батьків ці назви, почуті під час обстеження їхніх дітей від лікаря, викликають страх.

Підтримка грудного вигодовування
Грудне молоко є найціннішим харчовим продуктом для маленької, щойно народженої, людини. Його унікальність полягає не тільки в абсолютному балансі білків, жирів, вуглеводів, а й в особливому їхньому складі, притаманному лише людському молоку. Грудне вигодовування забезпечує зростання, швидкий розвиток і дозрівання центральної нервової, серцево-судинної та ендокринної систем, кісток, органів шлунково-кишкового тракту, а особливо – імунітету.

Вакцинація: факти, які лякають батьків
Останнім часом багато батьків турбуються з приводу щеплень: чи безпечні щеплення для дітей, чи якісні вакцини, чи дозволяє стан здоров’я дитини вакцинувати її саме зараз… Щоб на цьому тлі уникнути безпідставних відмов або перенесень щеплень, батьки мають отримати грамотну консультацію лікаря.

Що потрібно знати про тім'ячко?
З перших днів народження дитини молодих батьків турбують питання пов’язані з тім’ячком новонародженого. А саме чи воно не надто велике, чи не надто маленьке, коли і як швидко повинне закритися, навіщо воно потрібне і які функції виконує. Попри те все існує ще ряд міфів, які не дозволяють молодим батькам заспокоїтись. Отож що таке тім’ячко? Тім’ячко – це ділянка черепа, зазвичай ромбовидної форми, без кісток, які покриті щільною сполучною тканиною.

Антибіотики у домашній аптечці
Усім нам не подобається хворіти, а якщо вже трапилася така біда, то намагаємося якомога швидше одужати, а тому часто призначаємо собі та своїм дітям лікування, не порадившись із лікарем. Вседозволеність наших аптек – маєш гроші, то можеш купити майже будь-який препарат без рецепта – призводить до частого безконтрольного самолікування, що є небезпечнішим для здоров’я іноді більше, ніж сама хвороба.

Антибіотики – ліки, які рятують життя, одне з головних досягнень сучасної медицини у боротьбі з інфекційними хворобами, препарати, які приймали хоча б раз у житті більшість з нас, і які, напевне, у багатьох знайдуться в аптечці.

Культура здорового харчування
Ваш власний приклад – це один із найголовніших елементів, що складають основи правильного та здорового харчування Вашого малюка. Харчування дітей від 1 до 3 років є перехідним від грудного вигодовування до раціону дорослої людини.

Перші дні малюка вдома (поради матусям)
Наше дитя народжується беззахисним і дуже вразливим до оточуючого світу. Наше з Вами головне завдання – призвичаїти і створити можливості, якнайшвидшої адаптації до цих умов. Перші дні вдома після виписки з пологового будинку важкі, як для мами, так і для дитя. Тому тут важливо заздалегідь підготуватись.

Марафон «Здоров’я сім’ї»
Контроль за здоров’ям родини – відповідальність жінки чи чоловіка? Як показує наш власний досвід, цю відповідальність зазвичай бере на себе жінка. Вона змушена думати не лише про власне здоров’я, але й про здоров’я дітей, чоловіка і часто ще й про батьків. Інколи змусити всіх звернутися до лікаря, здійснити контроль власного здоров’я або ж, навіть, звернутися до фахівця при явних симптомах нездужання – справжній марафон і випробування.

Чому батьки бояться призначень антибіотиків дитині
Кваліфікований спеціаліст не призначить Вашій дитині антибіотиків без належних для цього причин і обґрунтувань. Якщо батьки бояться призначених дитині антибіотиків, це означає, що вони мають низький рівень довіри до лікаря або лікар недостатньо пояснив функції кожного з призначених препаратів.

0 коментарі :

Дописати коментар