2015/10/23

Коли і що їсти, якщо Ви почали займатися фізичними навантаженнями: поради експерта

В основі здоров'я людини будь-якого віку лежить здорове харчування і фізична активність (заняття спортом). Вибір харчування до і після тренування залежить від поставленої мети, тобто того, чого Ви прагнете: схуднути чи наростити м'язову масу.

Сьогодні розібратися, як правильно скласти своє меню, щоб досягнути цілі в кожному з цих двох випадків, нам допоможе лікар-дієтолог Ольга Юріївна Муштрук.

Перший варіант – позбуваємось зайвого (надлишкової ваги). У цьому випадку, якщо не зменшити свій раціон, ніщо не допоможе скинути зайві кілограми, навіть інтенсивні заняття спортом. Іноді вдається досягнути певного результату, але він має лише тимчасовий характер. Тому режим харчування до і після тренувань для схуднення, завжди був, є і буде дуже актуальним.

Їсти перед самим тренуванням небажано, оскільки необхідно змусити організм витрачати свої запаси енергії (тобто жир), а не брати їх з їжі. Але і довгий час не їсти, так само неправильно, оскільки для нормального тренування потрібна енергія.

Якщо тренування вранці, за 1 год. до нього можете з’їсти овочевий салат, фрукти (окрім винограду, бананів і картоплі) або ж (якщо маєте менше часу)за 20–30 хв. до тренування випити склянку кефіру, какао, компоту, морсу чи зеленого чаю, але без цукру.

Якщо тренування ввечері, за 1,5–3 год. до його початку обов'язково треба поїсти, як зазначено вище, щоб мати енергію для тренувань.
Після хорошого тренування організм продовжує спалювати жир, тому, через годину-дві, можете дозволити собі з'їсти білкові продукти, які допоможуть швидше відновити м'язову тканину:
  • варене філе курки або індички;
  • омлет;
  • трохи знежиреного сиру;
  • рибу або кальмари, приготовані на пару чи відварні.
Також обов'язково додайте у свій раціон будь-які салати (з помідорів, капусти, редиски, огірків, болгарського перцю та зелені), заправивши 1–2 ложками оливкової олії.

Якщо ж тренування відбувається пізно увечері, і після нього, вже через 1–2 год., Ви лягаєте спати, то перед сном найкраще випити склянку кефіру – це допоможе Вам нормалізувати білковий запас і вгамувати голод. Також допомагає велике яблуко.

Другий варіант – нарощування м'язової маси. У цьому випадку після тренування попоїсти треба впродовж півгодини. Все, що організм отримає, буде спрямовано на приріст маси м'язів і їх відновлення. Це мають бути білкові продукти: м'ясо, птиця, риба, сир, яйця а також овочеві салати, сухофрукти і горіхи, йогурт з фруктами, хліб з сиром.

Якщо тренуватися пізно увечері, то після заняття обов'язково треба перекусити і ні в якому разі не лягати спати голодним.
лікар-дієтолог Муштрук Ольга Юріївна

Бажаємо Вам здоров’я та успішного досягнення цілей.

Долучайтесь та слідкуйте за нашим тегом #zdorovyj_trend і діліться з друзями матеріалами, які Вам стали корисними на шляху Вашого здорового способу життя.

0 коментарі :

Дописати коментар