Узимку відчуття втоми зазвичай підсилюється, адже організм має в цей період значно менше джерел, з яких можна почерпнути енергію. Проте Вам, незалежно від пори року, необхідно бути активними та ефективними на роботі, справлятися з сімейними клопотами, вирішувати багато справ та ще й знаходити гарний настрій для друзів. Втому не варто розглядати як явище, що мине само собою, а необхідно виявити причину та позбутися її.
Втома може виникати і як результат бажання «все встигнути», що супроводжується тривалими недосипаннями або фізичним перевантаженням, і як ранній прояв симптомів серйозного захворювання.
Найпоширеніші причини:
- недосипання;
- переривання сну – прокидання вночі;
- незбалансоване харчування;
- надмірне вживання кофеїну.
Інші причини – наслідки захворювань:
- Анемія – це захворювання, яке характеризується зниженням гемоглобіну у крові. Анемія у жінок переважно спричинена рясною кровотечею під час менструації. Проте інколи ця недуга виникає при деяких інфекційних та онкозахворюваннях. Хоча й буває інша причина – недостатність заліза в організмі внаслідок порушення функції всмоктування заліза. Цю причину можна з’ясувати під час певних обстежень, які Вам призначить лікар-терапевт.
- Депресія – стан пригнічення, який забирає енергію, понижує працездатність і концентрацію та викликає втому. Ця хвороба потребує особливого лікування. І, навіть, коли Вам видається, що її причини – це відома ситуація «встали не з тієї ноги» чи поганий настрій, які минуть самі собою, її затяжне протікання може призвести до довготривалої втрати працездатності та потреби в терапевтичному лікуванні. Тому, перебуваючи у стані депресії, варто, не зволікаючи, звернутися до психотерапевта, а вже перше полегшення відчуєте за кілька тижнів.
- Гіпотиреоз – порушення функції щитоподібної залози, що виникає внаслідок недостатності гормонів. При зниженні функції цієї залози сповільнюється метаболізм. У такому випадку необхідно здійснити обстеження та перевірити рівень гормонів. Допоможе Вам у цьому лікар-ендокринолог.
- Інфекції сечовивідних шляхів, що можуть проявлятися гострими симптомами або протікати практично без жодних відчуттів – і тоді втома стає єдиною ознакою захворювання.
- Діабет. Ранні симптоми цього захворювання можуть бути практично непомітними або ж взагалі відсутніми, тому воно може протікати місяцями, поки хворий дізнається про нього. У багатьох хворих на діабет спостерігається безпричинна втома, незалежно від фізичного навантаження.
- Харчова алергія (вона може бути прихованою). Не завжди вживання певного продукту може викликати моментальну реакцію: свербіж, почервоніння, набряклості. Реакцією алергії може бути відчуття втоми та сонливість. Варто звернути увагу на свій раціон, виключити певні продукти і поспостерігати за поведінкою організму. Серйозніше лікування Вам може призначити лікар-алерголог.
- Синдром хронічної втоми: Ви почуваєтеся обезсиленими тривалий час, це відчуття триває місяцями. Короткий відпочинок не дає очікуваного результату – сили не повертаються. Причина – неправильний стиль життя, зі змін якого й необхідно починати своє лікування, адже хронічна втома – це захворювання, яке підлягає терапії.
0 коментарі :
Дописати коментар