2016/12/23

Скарга «болі в суглобах та м’язах» (з серії публікацій : Що варто знати турботливим дітям)

У попередній статті лікар-ревматолог Віра Гаєвська звернула увагу на всі ризики такого симптому похилого віку, як «болі в кістках». Сьогодні продовжуємо тему ревматологічних захворювань.
Симптом «болі в суглобах»
Болі в суглобах мають різне походження і пов’язані з запальними, дегенеративними та метаболічними порушеннями в різних структурах суглобового апарату.

Найбільш частою причиною патологій суглобів у пацієнтів такого віку є остеоартроз, що трапляється у 60–70% хворих у віці за 65 років (частіше у жінок) і характеризується хронічним перебігом, що прогресує, больовим синдромом з поступовим розвитком функціональних порушень суглобів.

Симптом «болі в м’язах»

Відчуття болю в м’язах спостерігається під час різних захворювань, синдромів і патологічних станів. Міалгії (біль в м’язах) можуть бути проявом як власне ревматичних захворювань (поліміозит та ін), так і захворювань іншого походження (інфекції, травматичні ураження, пухлини).

Найбільш типовою патологією у хворих похилого та старечого віку, що виявляється відчуттями болю в м’язах, є ревматична поліміалгія. Захворювання належить до системних васкулітів з переважним ураженням навколосуглобових тканин (капсула, зв’язковий апарат, сухожилля).

Також є захворювання кістково-м’язової системи та порушення опорно-рухового апарату, проявами яких можуть бути всі вищеперелічені симптоми, наприклад, ревматоїдний артрит, подагра, реактивні артрити.

Для профілактики вищеописаних симптомів дуже корисно більше рухатися. Бажано, щоб це були не силові вправи, а аеробні навантаження під час яких м’язи активно працюють.

Якщо є надлишкова маса тіла, то з нею необхідно розпрощатися, оскільки з кожним зайвим кілограмом збільшується ймовірність розвитку патологій.
Обов’язково слід відмовитися від вживання алкоголю та куріння, тому що ці шкідливі звички негативно впливають на метаболізм кісткової і хрящової тканин.

Профілактику розвитку інфекційно-запальних змін суглобів проводять шляхом усунення первинного вогнища. Наприклад, якщо є хронічний тонзиліт, показане лікування у ЛОРа, за необхідності можна видалити мигдалини.

Симптоми, що насторожують
Загальними симптомами хвороб, пов’язаних з ураженням м’язів та суглобів є:

Біль у спокої, під час або після фізичного навантаження.

Скутість, обмеження рухливості.

Місцеві зміни (тобто в ураженому суглобі/м’язі): почервоніння шкіри, порушення чутливості, підвищення температури, деформація кісткової та хрящової тканини, припухлість.

Хрускіт і заклинювання під час рухів.

Кожне конкретне захворювання має свої специфічні ознаки, які відрізняють його від інших.

лікар-ревматолог Віра Гаєвська
автор лікар-ревматолог Віра Гаєвська










Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:

0 коментарі :

Дописати коментар