2014/08/11

Обстеження молочних залоз

Сьогодні йтиметься про прекрасне. Хоча в різні часи еталони краси змінювалися, жіночі груди завжди були невід'ємною частиною загадкового образу жінки. Що необхідно робити, щоб завжди почуватися впевненою, привабливою та здоровою? Ось декілька порад.
  1. Періодичні самообстеження молочних залоз (буду послуговуватися міжнародними термінами :) – як правило, 1 раз в місяць. Як це робити дивіться тут. Однак, як показує досвід, 9 з 10 жінок забувають про самообстеження, тому швидко переходимо до наступного кроку.
  2. Ультразвукове обстеження. Безпечне, інформативне, доступне! Жінкам до 40 років таке обстеження варто проходити щорічно.
  3. Мамографія. Ключовий метод обстеження для діагностики захворювань молочних залоз у жінок, особливо онкології. Жінкам від 40 до 55 років необхідно обстежуватися 1 раз на 2 роки, після 55 років – 1 раз на рік.
Вимоги до обстеження та інтерпретації результатів – декілька фактів для кращого розуміння «що до чого»:
  • результати оцінюють за системою BI-RADS (Breast Imaging Reporting and Data System) – міжнародна система оцінки виявлених утворів у молочних залозах; фактично така собі «дорожна карта», яка відповідає на запитання: «А що ж робити далі?»;
  • кабінет має бути обладнаний спеціальним негатоскопом (апаратом для оцінки мамограм);
  • якщо виникає необхідність, треба робити знимки у спеціальних проекціях або під збільшувальним склом;
  • мамограми (знимки) роблять у спеціальному режимі, при якому зображення при денному світлі видаються дуже темними;
  • якщо мамографія проводиться без плівок (цифрова мамографія) – необхідний спеціальний монітор, на якому проводять аналіз зображень.
Чому це важливо?
Будь-яке порушення вищеописаних вимог підвищує ризик неправильної інтерпретації отриманих результатів і, як наслідок, не вчасної діагностики хвороби. Цінним обстеження є лише тоді, коли воно проведене якісно.

Уникайте обстежень заради обстежень!

Бажаємо усім жінкам краси та міцного здоров'я! Бережіть себе!

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

0 коментарі :

Дописати коментар