Комплексні обстеження чоловіків, жінок та дітей

Щорічні обстеження - запорука здорового, а від так щасливого життя кожної сім'ї

Програма контролю та раннього виявлення гіпертонічної хвороби #тиск_ОК

Рівень артеріального тиску – це показник, який треба тримати під контролем завжди

Рентген обстеження дозволяє точно оцінити стан легень

Рентгенографія показує усі без вийнятку захворювання:від пневмонії до онкології

Щороку УЗД до 40 років

Щороку УЗД до 40 років, мамографія після 40 років для раннього виявлення раку грудних залоз

2015/02/27

Як дізнатися, чи здорові грудні залози?

1. Самообстеження – щомісячний огляд та самостійна пальпація (обмацування руками) на 2–3-й день після місячних.
2. Жінкам до 40 років – щорічно УЗД грудних залоз.
3. Жінкам після 40 років – щорічно мамографія.
Якщо під час пальпації будуть виявлені будь-які ущільнення, вузли, набряки, втягування сосків тощо – негайно звертайтеся до лікаря. Якщо ніяких змін не виявлено, це ще не дає гарантії, що грудні залози здорові. Треба пам’ятати, що не всі захворювання пальпуються, деякі натомість тихенько ростуть.

УЗД з метою контролю жінкам варто починати проходити з 25 років. Це обстеження цілком безболісне. Його проводять без жодних попередніх підготовок, і триває воно до 15 хв.

Для точності діагностики рекомендують проходити обстеження на 4–8-й день циклу, оскільки в цей період після місячних зміни в тканині грудей мінімальні.

Під час вагітності та лактації УЗД можете робити в будь-який день.

Обстеження абсолютно нешкідливе, тому його можна проводити неодноразово і не переживати за негативний вплив на здоров’я.

Мамографія
Мамографія – це рентгенівське обстеження, яке суттєво відрізняється від УЗД, бо в його основі лежить дія рентгенпроменів.

Мамографія дозволяє виявити не лише пухлинні утворення ще до їх пальпації, але й може показати мікрокальцинати – відкладення кальцію, що можуть бути ранньою ознакою раку.

Дуже важливо пам’ятати: чим сучасніше обладнання, тим краще «видно» найдрібніші утвори.

Рентгенопромінення на сучасному апараті мінімальне.

Як проходить обстеження?
Рентгенлаборант поінформує про перебіг усього обстеження. Далі Вас попросять підійти до апарата, грудну залозу необхідно розмістити між двома пластинами. Кілька секунд відчуватимете легкий натиск пластини на грудну залозу. Це необхідно для кращого знімку.

Рекомендують мамографію проходити з 5-го по 14-й день циклу, в цей період чутливість грудних залоз менша.

Чи завжди, коли є проблема болять груди?
Болі у грудних залозах – доволі поширена проблема у жінок з нормальним менструальним циклом і, як правило, вони є циклічні (циклічна масталгія): больові відчуття виникають перед менструацією, а згодом, по завершенню, зникають. Циклічна масталгія може бути успадкована від матері або виникнути як больовий синдром внаслідок перебудови гормонів у передменструальний період.

Проте часом виражений біль перед місячними може свідчити про серйозні порушення балансу між гормонами, які можуть спричини зміну в тканинах грудної залози – мастопатію.
лікар- рентгенолог кабінету мамографії Оксана Іванівна Горбкова

І зовсім безболісний процес формування пухлинного процесу в грудних залозах, що найбільш небезпечно.

Отож, біль не є обов'язковим симптомом при захворюванні, тому така важлива щорічна діагностика і контроль для здоров’я жінки.

Будь-яку недугу легше попередити, ніж лікувати. Особливо це стосується захворювання грудних залоз. Набагато легше позбутися захворювання на початкових стадіях, ніж лікувати запущену форму.


Авто лікар-радіолог (кабінету мамографії) Горбкова О.І.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/02/23

Комп'ютерна томографія

МСКТ сьогодні є найпопулярнішим методом променевої діагностики, що дає можливість виявити та проаналізувати зміни у внутрішніх органах, кістках, судинах.

На чому ґрунтується методика КТ?
Різні тканини і органи, як здорові, так і патологічно змінені, можуть поглинати рентгенівські промені. Датчики на апараті фіксують силу послаблення рентгенівського випромінювання, це миттєво аналізує та обробляє комп’ютер.

Графічна «картинка», яку отримує лікар, базується на просторовому взаємовідношенні цих точок з різною здатністю до поглинання випромінювання. Що більшою є кількість детекторів, які сприймають сигнал, то краща її якість.

Зображення не містить суб’єктивізму, характерного для УЗД, при якому зображення одного і того ж органа може мати різний вигляд, залежно від розташування датчика.

Променеве навантаження, яке отримує пацієнт під час обстежень, є нижчим, ніж на апаратах попередніх поколінь.

Протипоказань до безконтрастної КТ немає, окрім вагітності (обстеження лише за життєвими показами). Обстежуючи дітей, використовують спеціальні протоколи, які забезпечують мінімальну дозу опромінення. Дітям до 5 років часто рекомендують медикаментозний сон, щоб уникнути рухових спотворень зображення. Це забезпечує максимальну інформативність обстеження.
Під час обстеження з контрастуванням необхідно враховувати деякі абсолютні та відносні протипоказання:

  • алергічна реакція на контрастний препарат;
  • ниркова недостатність;
  • важкий цукровий діабет;
  • важкий загальний стан пацієнта;
  • захворювання щитоподібної залози;
  • мієломна хвороба;
  • гостра серцева недостатність.
Під час обстеження з контрастуванням через венозний катетер з певною швидкістю вводять фізіологічний розчин та контрастну речовину на основі йоду об'ємом до 80–120 мл (залежно від ваги пацієнта).

Після контрастування пацієнт перебуває під наглядом лікаря впродовж 30 хв. Протягом дня після контрастування рекомендовано випити 2–3 л води.

Загальні покази до проведення МСКТ:

  • дослідження хребта на предмет змін кісткової структури хребців;
  • допоміжні дослідження головного мозку;
  • дослідження органів грудної порожнини;
  • діагностика патології органів черевної порожнини та заочеревинного простору;
  • дослідження ЛОР-органів (навколоносові пазухи, скроневі кістки, гортань).
Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/02/19

Бережіться вірусних захворювань

Дедалі частіше до лікарів-терапевтів та педіатрів звертаються пацієнти з симптомами грипу, а в соціальних мережах з’являється щораз більше повідомлень про те, що сезон грипу атакує.

Ми своєю чергою вирішили теж нагадати декілька простих правил, які можуть вберегти Вас від цього захворювання.
Профілактика для Вас і Ваших близьких:


  1. Часто мийте руки з милом. Як правило, збудники захворювань потрапляють із рук на слизову оболонку очей та ротову порожнину, де й розмножуються та викликають розвиток хвороби.
  2. Промивайте слизову носа фізіологічним розчином або морською водою.
  3. Закривайте рот, коли чхаєте чи кашляєте.
  4. Користуйтесь індивідуальними або одноразовими предметами домашнього вжитку, адже віруси, що сприяють розвитку хвороби, можуть передаватися за допомогою загальних рушників та посуду.
  5. Харчуйтесь повноцінно. Вживайте вітаміни в природньому вигляді (свіжі овочі, фрукти).
  6. Традиційним та актуальним попередженням грипу є вакцинація.
Передусім хворіють люди, в яких ослаблена імунна система. Часто ми її виснажуємо недосипанням та нераціональним харчуванням. Намагайтесь перше та друге тримати в нормі.

Симптоми грипу можуть проявитися вже через 8 годин після інфікування. Це:

  • підвищена температура;
  • втома;
  • нежить;
  • головний біль;
  • біль у м’язах.
Симптоматика іноді відрізняється залежно від віку, стану здоров’я хворого та типу грипу. Вищезгадані симптоми можуть зберігатися упродовж 5–7 днів, а якщо додаються ускладнення, то й до двох тижнів і більше.

При появі перших симптомів необхідно звернутися до лікаря, адже передбачити перебіг захворювання дуже важко.
лікар-терапевт Н.Кучминда

Якщо не лікувати грип, то можуть виникнути ускладнення. Відомі випадки, коли навіть, на перший погляд, нескладний грип переходив у важкі захворювання такі, як пневмонія.

Не забувайте про профілактику та бережіть себе!

Автор лікар-терапевт Кучминда Н.Й.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/02/17

Поінформований — значить «озброєний», або правила поведінки при гастроскопії

З першого дня роботи щоразу розповідаю людям, які приходять до мене в Медичний центр Святої Параскеви робити гастроскопію, про правила поведінки під час цього обстеження. Мені особисто доводилося декілька разів бути на місці пацієнта, тому хочу поділитися корисними порадами з усіма читачами.
З об'єктивних причин гастроскопія супроводжується неприємними відчуттями. Якщо Ви не хочете проводити обстеження з медикаментозним сном (про це йдеться в моїй статті «Як зробити гастроскопію із задоволенням»), тоді ці прості поради допоможуть Вам максимально зменшити дискомфорт і уникнути неприємностей. Для цього необхідно:

  1. Зручно лягти на лівий бік, ліва нога пряма, права зігнута в коліні, тіло опирається на праве коліно, голова ледь нахилена підборіддям до грудей і півоберта до підлоги, погляд спрямований вниз. Таке положення не можна змінювати до кінця обстеження.
  2. Протягом всього обстеження намагатися не ковтати, слина чи будь-яка інша рідина повинна самостійно витікати з нижнього кутика рота на пеленку. Не звертайте на це жодної уваги.
  3. Язик має лежати внизу ротової порожнини, кінчик язика притиснутий до нижніх зубів. Не притискати язиком апарат до піднебіння  це спричиняє посилення відчуття рухів апарату.
  4. Постійно спокійно та глибоко дихати без затримок дихання. Ритм і глибина дихання зручні для Вас. Дихати можна ротом чи носом, це не має принципового значення. Як зручно, так і дихаєте, головне  це постійне глибоке дихання.
  5. У жодному разі не можна самостійно висмикувати апарат  це може призвести до травмування Вас і пошкодження приладу. Краще перед обстеженням погодити із лікарем умовний знак (наприклад, стискання руки), за яким лікар самостійно швидко і безпечно забере апарат.
лікар-ендоскопіст Ступницький Андрій Ігорович
Я робив саме так — і мені допомагало, сподіваюся, поради будуть корисними і для Вас.

Автор лікар-хірург, ендоскопіст Ступницький А.І.





Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/02/13

Біопсія: міфи і реальність

Біопсія – страшне слово в уяві більшості з нас. Дуже часто доводиться чути від пацієнтів велику кількість різних міфічних версій про цю процедуру. Ось найпоширеніші «міфи» про біопсію:
  • Небезпечна через можливі ускладнення.
  • Біопсію виконують, підозрюючи лише злоякісне захворювання.
  • Проведення біопсії прискорює ріст і поширення пухлини.
Передусім пояснимо, що це за маніпуляція насправді. Біопсія – забір невеликого шматочка будь-якої тканини розміром переважно кілька міліметрів для проведення її мікроскопічного аналізу. Мікроскопія дозволяє визначити будову тканини і процеси (захворювання), що в ній відбуваються.

Отже, біопсію проводять для встановлення точного морфологічного діагнозу будь-якого захворювання. Наприклад, гастрит може бути кількох різних типів. Щоб поставити точний діагноз і застосувати правильне ефективне лікування, найкраще провести біопсію слизової оболонки шлунка. До прикладу, в Австрії при всіх ендоскопічних обстеженнях обов’язково проводять біопсію слизової оболонки органів.

Ризик ускладнень теоретично існує, проте він мізерний. Лікар завжди бачить, чи є загрози, які можуть призвести до ускладнення. Якщо вони є, біопсію не проводять.

лікар-ендоскопіст Ступницький Андрій Ігорович
У Медичному центрі Святої Параскеви ми щорічно виконуємо до 3000 ендоскопічних обстежень і 500–600 біопсій. Протягом чотирьох років роботи ускладнень, пов’язаних з біопсією не було.

Твердження про прискорений ріст і поширення пухлини після біопсії теж не відповідає дійсності. Цей міф лише яскраво демонструє, що у більшості випадків злоякісні захворювання, на жаль, діагностуються на пізніх стадіях. Діагноз злоякісної пухлини остаточно ставлять лише тоді, якщо є морфологічне підтвердження. Біопсія забезпечує це морфологічне підтвердження. От і виходить, що поставили діагноз – і хвороба почала швидко прогресувати. Але її прогресування пояснюється не проведеною біопсією, а пізньою стадією діагностики. Чи з біопсією, чи без неї – хвороба прогресує однаково. Є, щоправда, виняток – меланома, але, якщо є підозра на цю пухлину, біопсію не проводять.

Якщо маєте ще питання, буду радий відповісти.

Автор лікар-хірург,ендоскопіст Ступницький А.І.


Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/02/11

«Життя» лімфатичних вузлів

Дедалі частіше пацієнти звертаються з симптомом збільшених лімфатичних вузлів. Причини цього різноманітні: від банального ГРЗ (гострого респіраторного захворювання) чи загострення хронічних проблем до порушень ендокринної сфери тощо.

Кожен бодай би раз у житті виявляв у себе збільшений лімфовузол або мав підозру на це. Щоб Ви краще могли зрозуміти, що відбувається, поговоримо коротко про «життя» лімфатичних вузлів.
У дорослих лімфатичні вузли працюють так званими біологічними фільтрами.

Вони усувають мікроорганізми з лімфатичних судин та дренують прилеглі вогнища інфекції. Крім того, вони є повноцінними органами імунної системи, винесеними на периферію: тут відбувається утворення та дозрівання клітин імунної системи.

У нормі лімфатичні вузли невидимі та не пальпуються (не промацуються пальцями). Проте і у здорових осіб їх можна виявити, найчастіше під кутом нижньої щелепи. Шийні, пахвові та пахові лімфатичні вузли є наслідком перенесених раніше травм, інколи непомітних. Такі «здорові» лімфовузли м’які, еластичні, рухливі, пласкі та безболісні при пальпації.

Крім того, у віці до 30 р. у 80% випадків збільшені лімфатичні вузли є доброякісними, тоді як у віці за 50 р. – тільки в 40%.

У продовженні чекайте відповіді на наступні питання:
  • Коли збільшуються лімфовузли?
  • У яких випадках потрібно звертати увагу на цю проблему?
  • Що робити, до кого йти?

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua