Ви хочете змінити свій стиль харчування? Пройшли усі початкові етапи:
- Озброїлись знаннями і тепер знаєте, що і як готувати з користю для здоров’я.
- Навчилися розраховувати калорії та контролювати їх.
- На холодильнику – список корисних продуктів.
Перше – як привчити рідних до здорового стилю життя та нових правил харчування?
Друге – як виробити звичку, а не втілити мрію як одно- чи дворазову акцію.
Ваше тверде рішення та інформування всієї сім’ї про те, що відтепер ніяких чіпсів, піц і газованих солодких напоїв, можуть допомогти, проте чи на довго.
Готуйтеся до випробувань багатьма спокусами, боротьби з лінню та бажанням з’їсти чогось смачного, але шкідливого, постійним невистачанням часу тощо.
Але що краще Ви сплануєте й організуєте навколо себе весь процес, то більшими будуть гарантії, що здоровому харчуванню у вашій сім’ї бути.
Пропонуємо один зі способів планування меню на тиждень усією сім’єю.
Сімейна дошка-меню. Це візуалізація меню на тиждень. Основна мета такої «процедури» – планування свого щоденного раціону на тиждень: необхідно завчасно подбати про продукти, які варто закупити і, головне, щоб вся родина брала у цьому участь.
Розглянемо кілька варіантів таких сімейних дошок-меню і з’ясуємо, з яких розділів вони складаються.
Отож, Ви можете самостійно зробити таку дошку, яка буде зручною для Вас чи Вашої сім”ї. Якщо Ви любите майструвати щось своїми руками або маєте дітей, яких можна долучити до цього процесу, то може вийти дуже корисне і цікаве сімейне дозвілля. (завантажити повнорозмірне зображення дошки ви можете тут: https://goo.gl/VWxx7G)
На дошці важливо візуалізувати:
- дні тижня;
- страви, які заплановано готувати в ці дні;
- заздалегідь складений список закупівлі продуктів для приготування запланованих страв;
- побажання на наступні тижні, оцінка страв, подяки тощо.
Рекомендації:
- Заготуйте список страв здорового меню, які Ви вмієте і можете приготувати, щоб Ваші рідні могли вибрати ту чи іншу страву. Для цього на дошці можна розмістити окремий конверт – банк страв.
- До кожної страви з «банку» Ви можете одразу розписати продукти і їхню кількість для необхідної кількості порцій. Це допоможе Вам не розгубитися у крамниці.
- Майструючи дошку, врахуйте зручність її використання, щоб легко і динамічно можна було змінювати планування. У цьому Вам допоможуть біндери, прищепки.
- Зробіть свою дошку яскравою та кольоровою, адже це своєрідна гра, яка має захоплювати усіх членів родини, щоб вони продовжували в неї грати.
0 коментарі :
Дописати коментар