2016/10/13

До всесвітнього дня зору

Цього року Всесвітній день зору припадає на 13 жовтня (другий четвер жовтня).

Ми прагнемо привернути увагу до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору і про це намагаємось нагадати не лише у визначений день, а упродовж року, готуючи для Вас корисні матеріали та інформативні пам’ятки.
Сьогодні ми зробили підсумок усіх матеріалів, що стосуються зору, опублікованих на наших ресурсах раніше.

Коротко про основні захворювання зору - Майже 285 млн. людей на планеті сліпі або мають дуже низький зір. Із них 39 млн. є повністю сліпими. 90% сліпих людей живуть у країнах з низьким рівнем доходів. 80% випадків низького зору чи сліпоти можна вилікувати або попередити. Майже 65% слабозрячих та сліпих людей мають вік за 50 років. Збільшення в популяції осіб старшого віку означає, що дедалі більше людей мають ризик погіршення та втрати зору внаслідок причин, асоційованих зі старінням (За даними ВООЗ та глобальної ініціативи VISION 2020).

Не бійтесь окулярів - Якщо Вашій дитині призначають окуляри, це не повинно стати причиною для паніки і песимізму. Своєчасне використання окулярів дозволяє в багатьох випадках повністю відновити нормальний зір.

Гімнастика для очей - Ці на перший погляд простенькі вправи забезпечують покращення кровопостачання тканин ока, підвищують тонус очних м'язів, знімають перевтому зорового апарату, розвивають здатність до концентрації погляду на ближніх об'єктах, підвищують здатність зорового сприйняття і оцінки об`єктів навколишнього простору, корегують функціональні дефекти зору.

Як зберегти зір дитини? - Це питання турбує дбайливих матусь ще за довго до того, як їхнє чадо ступить за поріг школи. Щойно розпочинаються шкільні будні – дитячі очі отримують багато навантажень.

Профілактика синдрому сухого ока - Ви можете не знати про синдром сухого ока, але майже напевно з ним стикались. Як боротись із сухістю і втомою очей при роботі за комп’ютером – читайте в нашій статті.

Багато імен однієї хвороби. Глаукома - Глаукома – це хронічне захворювання очей, що супроводжується ураженням зорового нерва з прогресуючим зниженням зору аж до сліпоти; при цьому підвищений внутрішньоочний тиск є провідним чинником розвитку захворювання та втрати зорових функцій.

Комп’ютерний зоровий синдром - Можна припустити, що у Вас комп’ютерний зоровий синдром (КЗС). Не лякайтеся, це не медичний вирок, а типовий наслідок вашої постійної та неправильної роботи за монітором персонального ПК. Проте всі симптоми можна вилікувати і навіть запобігти їм.

Аневризма головного мозку - Аневризми – це маленькі балоноподібні здуття мозкових артерій, що часто стають причиною жахливих крововиливів у головному мозку. В аневризмах дуже тонкі й делікатні стінки, а артеріальний тиск крові в них зазвичай високий. Тому, якщо аневризма розірветься, людина може загинути або отримати інсульт.

Цікаві факти про лінзи - Контактні лінзи – чудова альтернатива окулярам. І цьому винаходу вже понад 500 років! Ще в 1508 році всесвітньовідомий та геніальний Леонардо да Вінчі накреслив схему оптичного приладу, в якій через кулю, заповнену водою, людина з поганим зором могла краще бачити. Далі історія контактних лінз продовжилася у США, де вчені, удосконалюючи м’які лінзи, розробили матеріал гідрогелів, а згодом з’явилися гідрогелеві контактні лінзи. Такі лінзи вимагали певного режиму використання: щоденне обов’язкове занурення в дезінфікувальний розчин на ніч, сон в таких лінзах може викликати подразнення ока.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

0 коментарі :

Дописати коментар