2014/06/11

Історії з практики лікаря-гастроентеролога

Історія 1
Чому важливий контроль і яким чином безсимптомні прояви хвороби можуть бути загрозливими? Деякі захворювання люблять причаїтись і робити свою злу справу. На жаль, більшість людей ігнорують практику щорічного контролю здоров’я, тому ті чи інші недуги виявляються на пізніх стадіях (коли вже заболить) або завдяки щасливій випадковості. Саме так було з пацієнтом, про якого йтиметься нижче.

Незначне бурчання, біль та періодична важкість у шлунку – такі симптоми 64-річному чоловікові не створювали значних незручностей, проте внутрішній голос спонукав його звернутися до лікаря – гастроентеролога.

Після огляду та проведеної УЗД назначено лікування та повторну УЗД через три місяці. За якийсь час, з добрим самопочуттям та без жодних скарг, чоловік таки прислухався до рекомендацій лікаря і прийшов на обстеження, під час якого було виявлено утвір у печінці. Утвір після дообстеження виявився злоякісним – карцинома на ранній стадії. Жодні симптоми з боку печінки пацієнта не турбували, тому діагноз був приголомшливим. Пухлина була в зародковому стані, її раннє виявлення посприяло успішному видаленню. Загроз для життя пацієнта тепер немає, але якщо б не звернувся вчасно до лікаря, то про наслідки можна було б лише здогадуватись.

Історія 2
П’ятдесятилітня жінка вже декілька років самостійно лікувала закрепи. Кількість рекламованих препаратів сприяють самолікуванню, адже кожен тепер сам собі лікар. Після невдалих спроб самотужки подолати проблему звернулася до гастроентеролога. На вмовляння лікаря пройти колоноскопію не піддавалась: невідоме обстеження її лякало більше ніж можливість загрози серйозного захворювання. Через кілька консультацій таки наважилася пройти обстеження, яке стало рятівним колом у цьому випадку, адже було виявлено злоякісну пухлину кишківника. Закрепи були своєрідним сигналом, який жінка довгий час ігнорувала.

Проте історія має успішне завершення: пацієнтку вчасно прооперовано. Тепер жінка щорічно проходить обстеження, тому що зрозуміла його важливість, адже це врятувало їй життя.

Довідка

Колоноскопія – ендоскопічне обстеження нижнього відрізка шлунково-кишкового тракту (огляд порожнини прямої та товстої кишок).
Покази до проведення. Діагностичну колоноскопію найчастіше виконують:
  • підозрюючи патологічні зміни в товстій кишці, симптомами яких можуть бути ректальні кровотечі, біль у животі, зміна ритму випорожнень, часті проноси або закрепи, наявність патологічних домішок у калі;
  • профілактично кожній людині у віці після 45 років.
Ендоскопія – узагальнена назва діагностично-лікувальних маніпуляцій, які виконують під час обстеження внутрішніх органів людини за допомогою спеціального обладнання – ендоскопа (тоненький довгий шланг із освітленням і відеокамерою на кінці). Обстеження виконують під місцевою або загальною анестезією (за бажанням пацієнта). Ендоскопія дає змогу діагностувати більшість захворювань та патологічних станів шлунково-кишкового тракту, трахеобронхіального дерева й органів, які мають порожнини (матка, сечовий міхур), а також виконувати на цих органах лікувальні маніпуляції та операції.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

0 коментарі :

Дописати коментар