Комплексні обстеження чоловіків, жінок та дітей

Щорічні обстеження - запорука здорового, а від так щасливого життя кожної сім'ї

Програма контролю та раннього виявлення гіпертонічної хвороби #тиск_ОК

Рівень артеріального тиску – це показник, який треба тримати під контролем завжди

Рентген обстеження дозволяє точно оцінити стан легень

Рентгенографія показує усі без вийнятку захворювання:від пневмонії до онкології

Щороку УЗД до 40 років

Щороку УЗД до 40 років, мамографія після 40 років для раннього виявлення раку грудних залоз

2015/12/28

Декілька порад, щоб свята не спровокували проблем

Cвяткові дні зазвичай супроводжуються смачними стравами, застіллями та, на жаль, іноді неприємними наслідками для організму. Отож, декілька порад, щоб свята не спровокували проблем:
  1. Насамперед в жодному разі не переїдайте та розділяйте несумісні страви. Тому не споживайте одночасно закуски, гарячі страви та десерти. Робіть мінімально 20-хвилинні інтервали між прийомами їжі, тоді споживатимете значно меншу наступну порцію.
  2. Не голодуйте протягом дня перед святковим столом. Споживайте їжу у звичному режимі.
  3. Вживайте багато води протягом дня.
  4. Помірні дози алкоголю вбережуть Вас від поганого самопочуття наступного ранку. Намагайтеся не змішувати різні види напоїв!
  5. Пам'ятайте про калорійність їжі: надавайте перевагу легким овочевим салатам з олією, якщо ж з майонезом – то домашнім.
  6. Десерти краще споживати без жирних кремів, тому в нагоді стануть ягідні смаколики.
Якщо ж не вдасться дотриматися рекомендацій і наступного дня самопочуття буде не найкращим, можна самостійно «призначити» собі сорбенти («Ентеросгель», біле вугілля, «Атоксил»). Інші медикаменти треба застосовувати лише за порадою лікаря.

лікар-гастроентеролог Зоряна Подольська
Якщо ж у Вас є проблеми з органами шлунково-кишкового тракту, то за декілька днів до початку свят почніть приймати «свої ліки» (ферменти, прокінетики, обволікальні препарати).

Нехай їжа буде на користь, а свята принесуть лише задоволення!

2015/12/22

Перші дні малюка вдома (поради матусям)

Наше дитя народжується беззахисним і дуже вразливим до оточуючого світу. Наше з Вами головне завдання – призвичаїти і створити можливості, якнайшвидшої адаптації до цих умов.

Перші дні вдома після виписки з пологового будинку важкі, як для мами, так і для дитя. Тому тут важливо заздалегідь підготуватись .
Отже дуже важливі умови, які максимально будуть комфортні для малюка – це світла простора кімната, з температурою не вище 22 0С, відносна вологість 40-60%, зручним ліжечком з невеличкою ортопедичною подушкою.

З приводу першого купання, то здорову дитину можна покупати на 2–гу добу після приходу з пологового будинку, температура води = 36,6 0С (не вище). Поступово можна знижувати температуру до 36 0С.

Намагайтесь привчити своє дитя до загартовування вже з перших місяців життя. Звичайно, ніхто не говорить про переохолодження дитини. Це варто робити поступово і обов'язково після консультації з педіатром.

Намагайтесь багато часу проводити на свіжому повітрі . Постарайтесь поділити прогулянки на дві частини одну до обіднього сну , іншу – після. Як показує практика, діти які багато часу проводили на свіжому повітрі мають сильніший імунітет, відповідно – вищу опірність до захворювань.

Більше інформації про догляд за новонародженими, Ви можете отримати у лікаря–педіатра.

Автор лікар-педіатр Волинець А.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/12/17

Що варто знати про кишкову мікрофлору і «хороші» бактерії, які Ви споживаєте з їжею

Мікрофлора кишківника – біологічний комплекс, який обволікає мікроплівкою кишкову стінку. Ця плівка містить багато різноманітних мікроорганізмів. Стан мікрофлори впливає не лише на фізичний стан, але й на емоційний. Щоб мікрофлора була здоровою, необхідні так звані «хороші» бактерії.

Бактерії в кишковому тракті виробляють вітамін К, який відіграє важливу роль в енергетичному метаболізмі (виробництво енергії з їжі), збереження здоров’я нервової системи і згортання крові.
Бактерії в товстому та тонкому кишківнику захищають слизову оболонку, утворюючи «біоплівку», яка відіграє ключову роль у запобіганні інфекціям, підвищенні імунітету і зменшенні запалення. Якщо захисний бар’єр «ламається», хімічні речовини, які ніколи не повинні залишатися в кишківнику, потрапляють у кровотік, що може призвести до запалення.

Кишкові бактерії виробляють ферменти, які засвоюють препарати, гормони і токсини. Крім того, вони виробляють хімічні речовини, що «спілкуються» з печінкою про виробництво ферментів, використовуваних у детоксикації.

Кишкові бактерії можуть відігравати певну роль в ожирінні. Наукові дослідження показали, що люди з нестачею певних бактерій схильні швидше набирати вагу.

То ж де шукати ці «хороші» бактерії?
Біфідо- і лактобактерії, кишкова паличка – основні складові нормальної мікрофлори. Тому, щоб Ваша мікрофлора була здоровою, варто включити до раціону корисні продукти.

Лактобактерії, звісно ж, є у кефірі та йогурті – найпопулярніших продуктах з такими бактеріями, а також – у ряжанці та молоці. Проте не всі йогурти, які є на полицях наших крамниць, мають «живі» бактерії, часто ці продукти пастеризовані і стерилізовані, а тому смачні, але мінімально корисні. Багатим на пробіотики є також домашній сир, тому щодня рекомендовано з’їдати мінімум 50 г цього продукту.

Людям, які мають непереносимість лактози (проблема, яка нині трапляється доволі часто), треба вживати безлактозні молочні продукти, що містять у своєму складі корисні бактерії.

Корисні пробіотики можна отримати не лише з молочних продуктів, а й споживаючи квашену капусту, хліб, спечений на заквасці, цибулю-порей у салатах, спаржу, домашні квашені огірки і помідори, банани, вівсянку.
лікар-гастроентеролог Зоряна Іванівна Подольська

На біфідобактерії багатий кефір, саме його зазвичай рекомендують пити при порушенні травлення, оскільки він відновлює мікрофлору кишківника, а також сприяє зниженню холестерину та ваги.

Автор лікар-гастроентеролог Подольська З.І.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/12/16

Турбуємось про Ваші очі взимку

Восени і взимку, коли починають працювати опалювальні пристрої, вікна щільно закриті і приміщення недостатньо вентилюється, повітря у ньому стає надто сухим.

У таких умовах значно швидше з поверхні ока випаровується слізна плівка, при цьому очі червоніють, сльозяться, з’являється відчуття дискомфорту. Особливо це відчувають ті, кому доводиться багато часу проводити за монітором персонального комп'ютера та ще й у великому приміщенні, де багато людей, принтерів та іншої офісної техніки.
У таких випадках необхідно частіше провітрювати приміщення, використовувати спеціальні зволожувачі повітря, проводити вологе прибирання; вживати більше рідини (краще чисту воду).

Періодично робити паузи в роботі:
  • відриватись від монітора;
  • застосовувати вправи для очей (часте кліпання, сильне стискання повік, кругові рухи очима).
У більш стійких випадках рекомендовано використовувати сльозозамінники, які після детального обстеження призначить лікар.
лікар-офтальмолог (вища категорія) Тетяна Василівна Баб’як

Бажано збільшити в раціоні харчування кількість продуктів, багатих на вітаміни:
А – морква, гарбуз, жовтий болгарський перець;
Е – фундук, соняшникове насіння, пророщені зерна пшениці;
С – цитрусові, шипшина, желе з чорної смородини;
Цинк – печінка, риба, гарбуз.



Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

Окуляри на зиму

Взимку, як це не парадоксально, наші очі страждають від ультрафіолетових променів не менше, ніж влітку, особливо коли лежить сніг. Є навіть таке поняття, як «сніжна сліпота», хоча трапляється вона, як правило, високо в засніжених горах.

Водити автомобіль восени і взимку набагато важче, ніж влітку, особливо в сутінках, коли зменшується контрастність зображення або, навпаки, з’являються яскраві сонячні відблиски на засніжених ділянках.

У таких випадках у пригоді стануть окуляри зі спеціальними лінзами-світлофільтрами відповідних кольорів, наприклад:
  • жовті і оранжеві допоможуть краще бачити в сутінках;
  • коричневі – при яскравому сонці;
  • поляризаційні лінзи «ліквідують» відблиски, що засліплюють очі.
Якщо на лінзах сонцезахисних окулярів є антивідблискове покриття, такі лінзи краще захищатимуть від прямих сонячних променів та даватимуть більш контрастне зображення, ніж звичайні.


Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/12/11

Що таке сімейна дошка-меню?

Ви хочете змінити свій стиль харчування? Пройшли усі початкові етапи:
  • Озброїлись знаннями і тепер знаєте, що і як готувати з користю для здоров’я.
  • Навчилися розраховувати калорії та контролювати їх.
  • На холодильнику – список корисних продуктів.
Проте постає два запитання:
Перше – як привчити рідних до здорового стилю життя та нових правил харчування?

Друге – як виробити звичку, а не втілити мрію як одно- чи дворазову акцію.

Ваше тверде рішення та інформування всієї сім’ї про те, що відтепер ніяких чіпсів, піц і газованих солодких напоїв, можуть допомогти, проте чи на довго.

Готуйтеся до випробувань багатьма спокусами, боротьби з лінню та бажанням з’їсти чогось смачного, але шкідливого, постійним невистачанням часу тощо.

Але що краще Ви сплануєте й організуєте навколо себе весь процес, то більшими будуть гарантії, що здоровому харчуванню у вашій сім’ї бути.

Пропонуємо один зі способів планування меню на тиждень усією сім’єю.

Сімейна дошка-меню. Це візуалізація меню на тиждень. Основна мета такої «процедури» – планування свого щоденного раціону на тиждень: необхідно завчасно подбати про продукти, які варто закупити і, головне, щоб вся родина брала у цьому участь.

Розглянемо кілька варіантів таких сімейних дошок-меню і з’ясуємо, з яких розділів вони складаються.
Отож, Ви можете самостійно зробити таку дошку, яка буде зручною для Вас чи Вашої сім”ї. Якщо Ви любите майструвати щось своїми руками або маєте дітей, яких можна долучити до цього процесу, то може вийти дуже корисне і цікаве сімейне дозвілля. (завантажити повнорозмірне зображення дошки ви можете тут: https://goo.gl/VWxx7G)

На дошці важливо візуалізувати:
  • дні тижня;
  • страви, які заплановано готувати в ці дні;
  • заздалегідь складений список закупівлі продуктів для приготування запланованих страв;
  • побажання на наступні тижні, оцінка страв, подяки тощо.
Можете додати свої варіанти – усе залежить від творчого підходу.

Рекомендації:
  • Заготуйте список страв здорового меню, які Ви вмієте і можете приготувати, щоб Ваші рідні могли вибрати ту чи іншу страву. Для цього на дошці можна розмістити окремий конверт – банк страв.
  • До кожної страви з «банку» Ви можете одразу розписати продукти і їхню кількість для необхідної кількості порцій. Це допоможе Вам не розгубитися у крамниці.
  • Майструючи дошку, врахуйте зручність її використання, щоб легко і динамічно можна було змінювати планування. У цьому Вам допоможуть біндери, прищепки.
  • Зробіть свою дошку яскравою та кольоровою, адже це своєрідна гра, яка має захоплювати усіх членів родини, щоб вони продовжували в неї грати.
Ось кілька прикладів, які, сподіваємося, Вас надихнуть.
 


2015/12/08

Про що говорити під час візиту до гінеколога?

Ви соромитеся говорити з лікарем-гінекологом про інтимне? Думаю, кожен з нас хоча б один раз перебував у подібній ситуації. Але як би ніяково Ви не почувалися, треба обов’язково сказати лікареві про те, що Вас непокоїть. І ось кілька симптомів та ознак, які не можна замовчувати під час візиту до гінеколога.
  1. Біль під час статевого акту. 15% жінок хоча б кілька разів у житті відчувають біль під час статевого акту. Доволі часто подібне пацієнтки оманливо вважають нормальним. Причинами больових відчуттів можуть бути гормональні порушення, органічна патологія (до прикладу, ендометріоз чи киста яйника тощо). Вчасно повідомлена інформація допоможе лікареві підібрати необхідний саме для Вас алгоритм обстежень та відповідну схему терапії.
  2. Свербіж. Найпоширеніший діагноз, який пацієнтки самостійно ставлять собі у такій ситуації, – молочниця. Насправді ж це далеко не єдина причина. Адже свербіж може бути не лише наслідком молочниці, а й ознакою інфекцій, що передаються статевим шляхом, захворювань шкіри статевих органів, бактеріальних інфекцій, глистів. Не малу роль відіграє і чутливість до засобів інтимної гігієни, синтетичної білизни чи ароматизованих прокладок.
  3. Неприємний запах. Побоювання з приводу вагінального запаху доволі поширені. Часто запах може бути абсолютно нормальним, і гінеколог зможе запевнити Вас, що все в порядку, а Ви, відповідно, надалі почуватиметеся комфортно і впевнено. Але якщо Ви стурбовані тим, що щось справді не так, а надто, коли запах поєднується з іншими симптомами (печіння, свербіж), гінеколога обов’язково треба проінформувати. Адже запах може бути проявом інфекцій чи дисбактеріозу, а це вже необхідно лікувати.
  4. Нетримання сечі під час кашлю, чхання. Нетримання сечі трапляється у багатьох жінок, до того ж – різного віку. Та найбільш гостро ця проблема постає перед жінками в період менопаузи. Для деяких з них подібний стан може стати навіть причиною соціальної ізоляції. Адже багато хто соромиться говорити про це. Та ця проблема успішно лікується. Арсенал сучасної гінекології багатий на медикаментозні засоби для корекції такого стану. До того ж лікар може порадити різноманітні вправи, гімнастику, тренажери. Часом буває необхідне і відповідне оперативне втручання.
  5. Виникнення приливів. Коли Ваш вік наближається до 50, такий стан припустимий і навіть природній. Та якщо Ви молодші, відчуття жару, приливу крові до обличчя не є показником наближення менопаузи. Швидше за все така симптоматика може сигналізувати про проблеми щитоподібної залози, тож Вам доведеться пройти дообстеження та консультацію ендокринолога.
  6. Зміни у ділянці статевих органів. Зміна кольору шкіри, текстури, незрозуміле випинання, висип – симптоми, з якими варто звернутися до лікаря.
  7. Болючі менструації. Незначний ниючий біль та потягування перед початком місячних або ж у період менструації (особливо у перший день) припустимі. Але якщо сильний біль чи значний дискомфорт під час менструації Ви відчуваєте щомісяця, до того ж постійно застосовуєте знеболювальні, скажіть про це на прийомі в лікаря: подібні симптоми можуть бути ознакою багатьох проблем. До прикладу, ендометріозу – захворювання, для успішної терапії якого важлива саме рання діагностика.
  8. Біль, ущільнення, дискомфорт в молочних залозах. Обов’язково поговоріть про це зі своїм лікарем. Він розповість Вам не лише про методи самодіагностики, а й огляне Ваші молочні залози, скерує на УЗД чи мамографію.
    лікар-акушер-гінеколог Олена Вікторівна Молчанова
Будьте здорові!

2015/11/26

Три гормони, які не дозволяють Вам скинути вагу

Боротьба із зайвими кілограмами – це постійна тема для жіночих обговорень.

Проте часто будь-які спроби позбутися зайвих кілограмів увінчуються поразкою. Тому від жінок доводиться чути скарги:
  • «Дотримуюся всіх настанов, але нічого не діє».
  • «Втрачаю кілька кілограмів, а згодом набираю значно більше».
  • «Не можу схуднути, оскільки такий вік і метаболізм уповільнений».
  • «Схеми харчування, які допомагають іншим, абсолютно не діють на мене» тощо.
Коли справа схуднення стосується жінок, то є до десятка гормонів, порушення яких ускладнюють втрату ваги. І ігнорувати цю проблему не можна, а навпаки – з неї треба починати.
Закцентуємо увагу на трьох найважливіших гормонах в контексті вирішення цієї проблеми.
  1. Домінування естрогену. Естроген – жіночий гормон. Проте і чоловіки, і жінки страждають від надмірної кількості цього гормону, тому і виникають проблеми з надлишковою вагою. Ті, хто часто споживають надмірну кількість м’яса, більше схильні до підвищеного естрогену. Щоб знизити естроген, жінкам рекомендують їсти овочі. Денна норма клітковини – 35–45 грам, проте варто щодня поступово збільшувати порцію (по 5 грам), щоб уникнути здуття чи дискомфорту у шлунку.
  2. Резистентність (нечутливість) до інсуліну. Незбалансованість інсуліну в організмі. Сьогодні, на жаль, чимало людей мають діабет або ризик його розвитку. При надмірній кількості вуглеводів у раціоні люди набирають зайву вагу, жирова клітковина своєю чергою нечутлива до інсуліну. Підвищений інсулін провокує підвищений апетит. Утворюється замкнуте коло.
  3. Кортизол. Кортизол виділяється під час стресу, тому перенасичення його в організмі – поширене явище. Підвищений рівень кортизолу також пов’язаний з депресією, з харчовою залежністю та тягою до солодкого.
Крім того, рівень кортизолу підвищує алкоголь, який до того ж тимчасово уповільнює метаболізм більш ніж на 70 відсотків.

Щоб скинути кортизол, треба спершу відмовитися від кави й алкогольних напоїв. Повільно відівчитесь від кави – і вже за три дні побачите, що рівень стресу зменшився.
лікар-ендокринолог Анна Зеновіївна Гнатів
Вирішивши схуднути, перевірте гормони. Ліквідувавши гормональну проблему, Ви збільшите ефект від подальших дієт та фізичних навантажень.

Як бачите, Ваші гормони можуть працювати як на користь, так і на зло Вам. Тому варто їх дослідити і взяти під контроль.

Автор лікар-терапевт, ендокринолог Гнатів Г.З. 

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/11/19

10 порад від лікаря-дієтолога для тих, хто дбає про здорове харчування

  1. Пам’ятайте, що їжа не тільки є джерелом енергії, але й має лікувальні властивості.
  2. Потрошки виключайте з раціону білий цукор і вибілені крупи, а також борошно. У природі ці продукти не є білими! Замінюйте їх менш обробленими продуктами: білий цукор – медом або кленовим сиропом, замість кам’яної солі використовуйте морську сіль з морськими водоростями.
  3. Заправляйте салати не майонезом, а сумішами з оливкової олії, лимона та свіжої зелені.
  4. Пийте більше простої негазованої води. Ніколи не допускайте відчуття спраги. Ви відчуєте її відразу ж, коли процес зневоднення опанує організм на 80%. Для нормального функціонування організму на кожні 450 г маси тіла треба пити 14 мл води.
  5. Ранок обов’язково починайте зі склянки води. Сніданок – найважливіший прийом їжі, яка має забезпечити приблизно 25% загальної калорійності денного раціону. Без сніданку організм отримує стрес і починає використовувати енергію, яку одержав під час обіду та вечері для жирових запасів.
  6. Пам’ятайте: їсти треба тоді, коли ще не маєте сильного відчуття голоду. Тільки в тому випадку Ви можете їсти повільно, насолоджуючись смаком їжі.
  7. Якщо Ви підсмажуєте їжу, то використовуйте воду замість олії. При смаженні з’являються вільні радикали, які прискорюють старіння. Додавайте олію наприкінці тушкування або до готового продукту. Використовуйте олію нерафіновану, пробуйте різні олії: льняну, з гарбузового насіння, волоських горіхів.
  8. Старайтеся їсти 4–6 разів на день і в певну годину. Не пропускайте жодного прийому їжі. А от ввечері дайте можливість організму відпочити. Процес травлення – це також робота.
  9. Відмовтеся від таких звичок:
    – їсти, щоб вбити час;
    – їсти під час перегляду телевізійних програм;
    – їсти все, що лежить на тарілці;
    – з’їдати залишки з тарілок домочадців;
    – готувати багато страв і кожну куштувати;
    – усі трапези заїдати десертом.
  10. Бережіть і підтримуйте своє здоров’я!
    лікар-дієтолог Ольга Юріївна Муштрук

2015/11/10

Як планувати здорове харчування і що Вам може допомогти у цьому?

Перейти із звичного для вас харчування на здорове може виявитись доволі важким викликом.

Адже тут питання не лише раціону, а й зміна підходу до готування та споживання їжі. Планування раціону – майстерність, якої треба навчитись і перевести у звички.
Як зайти в магазин і вийти з нього з правильними продуктами?

Що вам може у цьому допомогти?
    1. Плануйте всі прийоми їжі на весь тиждень. Розпишіть чітко усі страви і розрахуйте продукти і їх кількість, які вам потрібні саме для цих страв. Це вас убезпечить від зайвої, спонтанної купівлі непотрібних продуктів.
    • BigOven - безкоштовний (плата за оновлення) мобільний додаток, що працює на більшості смартфонів і планшетів. Ви можете використовувати його, щоб спланувати рецепти, які готуватимете упродовж тижня, зможете знайти нові, а потім перетягнути їх у календар.
    • Epicurious є величезна база даних рецептів від кращих шеф-кухарів світу. Ці рецепти легко знайти в багатьох категоріях. (англомовна версія)
    • DinnerSpinner є безкоштовним мобільним додатком (з платним оновленням), що дозволяє шукати рецепти по інгредієнтах. Дуже добрий додаток для знаходження рецептів, але не такий добрий, для планування тижня. (англомовна версія)
    2. Якщо Ви не спланували чітко свій похід в крамницю, не йдіть купувати продукти на голодний шлунок. Це збільшує ймовірність того, що Ви купите зайві продукти і значно більше ніж Вам потрібно. Голод, спонукатиму «набрати більше».
    3. Купляйте більше органічних продуктів харчування. Те, що на упаковці зазначено - «здорова їжа» тощо ще не означає, що цей продукт абсолютно здоровий. Уникайте продуктів, які піддаються різноманітним обробкам, навіть, якщо ця обробка менш шкідлива від інших.
    4. Уникайте солодких вод, вони мають шкідливі підсолоджуючі, велику кількість калорій та збільшують Ваш апетит.
    5. Плануйте прийоми їжі так, щоб додавати до кожного прийому овочі.
    6. Замініть олію та майонез в салатах, на сік лимону або лайма.
    7. Нездоровий перекус (солодощі, печиво тощо) замініть на горішки та сухофрукти.
    8. Не їжте до повного відчуття ситості. Після прийому їжі ви можете ще 20 – ть хвилин відчувати, що ви ще частково голодні. Але за деякий час ви будете себе відчувати абсолютно комфортно, на противагу того, коли одразу по прийомі їжу відчуваєте повністю ситість.
    9. Ведіть щоденник харчування, електронний або паперовий. Це зробить Вас більше підзвітним собі.
Ось деякі електронні щоденники і калькулятори калорій, які Вам допоможуть:
FatSecret
для iPhone
для Android
для Windows-phone

Fat-alien
для Android
MyFitnessPal
для Android

2015/11/06

Допоможіть очам залишатися здоровими якнайдовше

Здорові очі: чи можливо це в умовах постійного сидіння біля монітора комп'ютера? Часто можна почути думку про нешкідливість сучасних комп'ютерних моніторів для наших очей. Насправді це не так.

Хоча рідко-кристалічні монітори (LCD) не випромінюють «жорсткі» рентгенівські промені, як їхні попередники – кінескопні монітори на основі електронно-променевої трубки – а їхнє електромагнітне випромінювання мінімальне, вони не є зовсім нешкідливими для наших очей.
Навіть найсучасніші монітори є джерелом прямого світла та миготіння ламп підсвічування. Причому не настільки важлива природа цього підсвічування – катодні чи світлодіодні лампи – і вплив їхнього миготіння, хоча і воно шкідливе, наскільки важлива сама його наявність, адже воно спрямоване безпосередньо в наші очі.

Людське око сформоване таким чином, що найбезпечнішим для нього і природнім є сприйняття відбитого світла. А навіть найсучасніший монітор – це все-таки джерело прямого світла, причому з перевагою дуже шкідливого для очей синьо-білого – «холодного» спектру хвиль. Враховуючи те, що ми проводимо за ПК щодня багато годин поспіль, наші очі зазнають значних перенавантажень. Це призводить до головного болю та болю в очах, сухості та почервоніння очей, розпливчатості та зниження зору – до так званого «комп'ютерного зорового синдрому».

Що ж рекомендують лікарі?
  1. Правильне розташування ПК на робочому столі – відстань до монітора 60–70 см; верхній край монітора – трошки нижче від рівня очей; достатньо рівномірне неяскраве освітлення приміщення, в якому Ви працюєте; поміркована контрастність та яскравість зображень на моніторі.
  2. Кожні 1–1,5 год. роботи з ПК – перерва 10–15 хв.; зробити кілька вправ: часто поморгати, подивитись у далечінь.
  3. Використовувати окуляри для роботи з ПК – із якісним покриттям лінз.
лікар-офтальмолог Тетяна Василівна Баб'як
Допоможімо нашим очам залишатися здоровими якнайдовше!



Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/11/04

Як правильно вмиватися, щоб зберегти красу та свіжість обличчя?

  1. Використовуйте ніжний мийний засіб, який не містить алкоголю.
  2. Змочіть обличчя теплою водою і масажними рухами нанесіть гель для вмивання (або мило) на шкіру. Масуйте легкими рухами до утворення піни. Використання губки або чогось подібного може подразнювати шкіру. Краще уникати абразивних методів очищення, адже вони часто наносять мікротравми.
  3. Людям, які страждають від надмірної чутливості шкіри до води та мийних засобів, рекомендовано користуватися прохолодною водою (можна кип’яченою) або міцелярною водою для чутливої шкіри.
  4. Сполосніть обличчя теплою водою і висушіть (промокніть), ледь торкаючись шкіри, м'яким рушником або серветкою.
  5. Нанесіть на чисте обличчя крем, що відповідає Вашому типу шкіри. Наносити засіб для живлення шкіри треба рівномірно, надлишки та жирний блиск можна прибрати, промокнувши обличчя паперовою серветкою.
  6. Скільки разів треба вмивати обличчя? Найоптимальніше 2 рази – зранку та ввечері, адже робити це необхідно, щоб очистити шкіру від бактерій, грибків, бруду, пилу, поту та шкірного сала. Якщо спостерігаєте надмірне потіння протягом дня – вмивайтеся відразу після того, як спітніли. Також частіше треба вмиватися людям, які носять капелюхи, шоломи.
лікар-дерматолог Катерина Бакіко
Якщо маєте запитання щодо догляду за своєю шкірою, можете поставити їх дерматологові під час консультації.

Автор лікар-дерматовенеролог Бакіко К.

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/10/27

Як не «зістрибнути» зі здорового способу життя. Част. 2

Минулого разу ми розповіли Вам про способи підбадьорювання самого себе. Нині продовжуємо тему та пропонуємо ще низку дієвих порад.
Порада №4. Діліться своїми успіхами, роздумами, досвідом публічно
Заведіть блог або онлайн-щоденник з постів у Фейсбуці, в якому Ви щодня будете ділитися новим досвідом, як підтримувати здоровий спосіб життя, зі своїми друзями. Можливо, цей досвід і поради стануть корисними для Ваших знайомих і, навіть, більше – Ви станете для них прикладом, натхненником.

А оскільки Ви вже розповіли великій кількості людей про те, що почали працювати над собою, то маєте додаткову відповідальність як людина слова, а тому не можете взяти і все кинути – справи треба доводити до кінця.

Порада №5. Контролюй: заведи календарі, щоденники, блокноти, складай візуальні плани…
Кожному важливо бачити свій прогрес, а робота, впорядкована як система, завжди успішніша за імпульсивно-емоційну.

Власне цей аспект варто врахувати, створивши календарі, схеми, плани, які нагадуватимуть і водночас показуватимуть Ваш успіх та прогрес у роботі над собою. Ось кілька прикладів.

Рекомендація: робити все яскравіше і веселіше, адже Ви себе не змушуєте – Ви себе надихаєте на кращий результат. Якщо ж не знаєте, як все впорядкувати самостійно – зверніться до пошукових систем. Нині є дуже багато прикладів блокнотів та календарів для вільного вжитку – роздруку. Такий спосіб організації роботи не лише дисциплінує Вас, але й допоможе згодом проаналізуватидинаміку Вашого успіху.

Порада №6. Лягайте з думками і підсумками
Перед тим, як завершити прожитий день і перейти у стан сну та очікування наступного дня, зробіть підсумки. Для цього попрацюйте зі своїми емоціями, відчуттями: поставте собі три запитання:
  • Що я зробив корисного для себе за цей день?
  • Що було не надто корисним для мого організму сьогодні?
  • Що я можу зробити, щоб надалі уникнути цього?
Сподіваємось, що ці поради будуть корисними для Вас, а ми продовжуватимемо шукати нові ідеї мотивації.

2015/10/23

Коли і що їсти, якщо Ви почали займатися фізичними навантаженнями: поради експерта

В основі здоров'я людини будь-якого віку лежить здорове харчування і фізична активність (заняття спортом). Вибір харчування до і після тренування залежить від поставленої мети, тобто того, чого Ви прагнете: схуднути чи наростити м'язову масу.

Сьогодні розібратися, як правильно скласти своє меню, щоб досягнути цілі в кожному з цих двох випадків, нам допоможе лікар-дієтолог Ольга Юріївна Муштрук.
Перший варіант – позбуваємось зайвого (надлишкової ваги). У цьому випадку, якщо не зменшити свій раціон, ніщо не допоможе скинути зайві кілограми, навіть інтенсивні заняття спортом. Іноді вдається досягнути певного результату, але він має лише тимчасовий характер. Тому режим харчування до і після тренувань для схуднення, завжди був, є і буде дуже актуальним.

Їсти перед самим тренуванням небажано, оскільки необхідно змусити організм витрачати свої запаси енергії (тобто жир), а не брати їх з їжі. Але і довгий час не їсти, так само неправильно, оскільки для нормального тренування потрібна енергія.

Якщо тренування вранці, за 1 год. до нього можете з’їсти овочевий салат, фрукти (окрім винограду, бананів і картоплі) або ж (якщо маєте менше часу)за 20–30 хв. до тренування випити склянку кефіру, какао, компоту, морсу чи зеленого чаю, але без цукру.

Якщо тренування ввечері, за 1,5–3 год. до його початку обов'язково треба поїсти, як зазначено вище, щоб мати енергію для тренувань.
Після хорошого тренування організм продовжує спалювати жир, тому, через годину-дві, можете дозволити собі з'їсти білкові продукти, які допоможуть швидше відновити м'язову тканину:
  • варене філе курки або індички;
  • омлет;
  • трохи знежиреного сиру;
  • рибу або кальмари, приготовані на пару чи відварні.
Також обов'язково додайте у свій раціон будь-які салати (з помідорів, капусти, редиски, огірків, болгарського перцю та зелені), заправивши 1–2 ложками оливкової олії.

Якщо ж тренування відбувається пізно увечері, і після нього, вже через 1–2 год., Ви лягаєте спати, то перед сном найкраще випити склянку кефіру – це допоможе Вам нормалізувати білковий запас і вгамувати голод. Також допомагає велике яблуко.

Другий варіант – нарощування м'язової маси. У цьому випадку після тренування попоїсти треба впродовж півгодини. Все, що організм отримає, буде спрямовано на приріст маси м'язів і їх відновлення. Це мають бути білкові продукти: м'ясо, птиця, риба, сир, яйця а також овочеві салати, сухофрукти і горіхи, йогурт з фруктами, хліб з сиром.

Якщо тренуватися пізно увечері, то після заняття обов'язково треба перекусити і ні в якому разі не лягати спати голодним.
лікар-дієтолог Муштрук Ольга Юріївна

Бажаємо Вам здоров’я та успішного досягнення цілей.

Долучайтесь та слідкуйте за нашим тегом #zdorovyj_trend і діліться з друзями матеріалами, які Вам стали корисними на шляху Вашого здорового способу життя.

2015/10/18

Запитання, які варто поставити лікареві

У постановці діагнозу та ефективному лікуванні важливу роль відіграє комунікація між лікарем і пацієнтом. У цьому процесі важливо, чи знайшли обидві сторони спільну мову, чи вдалося одному детально розказати про все, що його турбує, а іншому – дати ґрунтовні відповіді на поставлені запитання або (якщо немає запитань) доступно пояснити суть проблеми, її ймовірні причини й коректно повідомити про можливі наслідки.

Щодня лікар зустрічається з десятками людей різних професій, соціальних статусів, з різним життєвим досвідом та віком. Знайти підхід до кожного – це своєрідна майстерність, якої не навчають у медичних вишах.
Своєю чергою ми – пацієнти – приходимо до лікаря з певними хвилюваннями, інколи дається взнаки попередній негативний досвід відвідин медичних установ, також не дуже добрий емоційний стан через самопочуття, стереотипи тощо.

Якщо раніше лікар був авторитарним представником медичного світу, настанови якого треба було безапеляційно слухати, сприймати та виконувати, то сьогодні вектори змінюються – це, радше, друг, який супроводжує нас на шляху до здоров’я, а друзям ми повинні йому довіряти.

В такому тандемі довіру можна побудувати лише за умови, якщо кожен отримає відповіді на свої запитання.

Якщо після розмови з лікарем у Вас все-таки ще залишаються запитання, не «не несіть» їх додому, щоб потім шукати відповіді у мережі «Інтернет» чи друзів.

Суспільство, світ навколо, наша робота, оточення, хочемо ми цього чи ні, впливають на нас і на наші потреби.

Сьогодні нам важливо знати, що ми:
  • маємо вибір;
  • маємо гарантії;
  • можемо тримати контроль над ситуацією, навіть у форматі, коли володіємо інформацією, знаємо, які відчуття в нас будуть, і що може вийти з-під контролю.
Кожна невизначеність – це стрес. А стрес ми або уникаємо, або переживаємо руйнівно для емоційного стану.

Тому часто саме через такі недомовки трапляється так, що ми відмовляємося йти на подальші обстеження чи нехтуємо лікуванням. А іноді, навіть при бездоганному обстеженні, у нас залишається відчуття неповноти, сумнівів і доля страху.

Запитання, які варто поставити лікареві, щоб почуватися впевненішим:
  • Навіщо мені ці дослідження?
  • Чи є альтернативні методи?
  • Як я буду почуватися?
  • Чи зможу я повернутися на роботу?
  • Що може піти не так?
Сподіваємось, що завдяки цій простій інструкції Ви отримаєте очікувані відповіді і побудуєте надійну дружбу з лікарем, а це, своєю чергою, стане «еліксиром» для Вашого здоров'я.


Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/10/13

Як не «зістрибнути» зі здорового способу життя. Част. 1

Нарешті Ви знайшли час для себе і почали слідкувати за своїм раціоном, займатись спортом, покинули шкідливі звички; дбаєте про повноцінний сон і активний відпочинок.

Наступне випробування для Вас – не залишити це, пройшовши півдороги. У кожній важливій справі настає момент, коли сила волі починає зраджувати – і ми поступаємось спокусам: пропускаємо ранкові вправи заради десяти-двадцяти хвилин сну; їмо смачненьке, хоча воно шкідливе; засиджуємось із друзями допізна і нехтуємо повноцінним сном...
Рецептів того, як «не зістрибнути» зі здорового способу життя є безліч. Що знайдете тут саме Ваш, ми не гарантуємо, проте постараємось давати Вам все нові та нові поради, щоб допомогти Вам виробити «імунітет» до будь-яких спокус.

Порада №1. Оточіть себе мотиваційними настановами
Ваш дім може бути місцем натхнення, мотивації і нагадування, що Ви на правильному шляху. Слово має силу, а якщо його проілюструвати – то подвійну.

Візуалізуйте своє бажання, тобто те, що Вам необхідно зробити, щоб досягнути омріяного (запишіть, намалюйте тощо), і розмістіть Вашу мотиваційну дошку – колаж чи постер – на видному для Вас місці.
Зображення запозичені з сайтів dailyburn.com та backtoherroots.com

Порада №2. Перетворіть все, що пов’язане зі змінами у Вашому способі життя, на гру з подоланням перешкод і щедрими винагородами
Робити щось із примусу дуже важко, а от бавитись у гру значно легше та цікавіше. Для цього Ви можете скористатись ось такими порадами:
  • Візьміть дві коробки (банки), одну з них наповніть завданнями, які треба буде переміщувати в другу (порожню), коли Ви їх виконуватимете. Це можуть бути палички з підписами, камінці тощо. Ви підсвідомо прагнутимете, щоб усі елементи були переміщені в коробку з написом «Успіх» чи «Зроблено» тощо.
    Зображення запозичені з сайтів dailyburn.com та backtoherroots.com
  • Підготуйте 21 стікер і зривайте зі своєї стіни по одному, як тільки виконаєте якесь завдання. Робіть це щодня упродовж 21 дня. Психологи ввважають, що саме стільки разів (днів поспіль) необхідно щось виконувати, щоб випрацювати звичку. І, зрозуміло, підбивайте свої результати за певний період (щодня, щотижня) та нагороджуйте себе подарунками.
    Зображення запозичені з сайтів dailyburn.com та backtoherroots.com
Порада №3. Підбадьорюйте себе мотиваційними гаслами
Інколи стікери, на яких написано слова, що заставляють Вас не скиглити, а діяти, можуть зіграти велику роль. Зробіть власну підбірку таких фраз і розмістіть їх так, щоб Ваш погляд упродовж дня часто на них потрапляв.

До прикладу:
«Ти можеш».
«Вставай зі свого ліжка і біжи!»
«Почисть свої думки від «я не можу».
«Я люблю такого/таку, яким/якою я стану».
Зображення запозичені з сайтів dailyburn.com та backtoherroots.com
Ми продовжуватимемо шукати і ділитись з Вами цікавими ідеями, як вмотивувати до плідної праці над собою.

Бажаємо успіху!

Екстрасистолія – додатковий удар серця

З проблемою, що має назву «екстрасистолія», можна зіткнутись у будь-якому віці. З типовими скаргами на неї до лікарів-кардіологів звертаються понад 70% пацієнтів, в яких і діагностують цей вид аритмії.
Екстрасистолія – це передчасне скорочення серця. Дуже часто Ви можете її відчути як додатковий удар в роботі серця, неритмічне скорочення, завмирання/зупинку серця.

Якщо виникають такі симптоми, зверніть увагу на фактори, які можуть провокувати виникнення екстрасистолії:
  • надмірне вживання кави і кофеїновмісних напоїв, алкоголю;
  • застосування наркотичних засобів (кокаїну), амфетамінів, інших психостимуляторів;
  • вживання певних ліків: дігоксину, еуфіліну (+ препаратів для лікування захворювань легень), трициклічних антидепресантів;
  • інфекції;
  • хірургічні маніпуляції;
  • стрес;
  • підвищена функція щитоподібної залози;
  • хропіння, затримка дихання уві сні;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • зниження рівня гемоглобіну у крові (анемія);
  • підвищення рівня артеріального тиску;
  • серцеві хвороби, які виявляє лікар.
Перш ніж звернутися до лікаря, варто зробити необхідні аналізи і обстеження:
  • розгорнутий загальний аналіз крові;
  • аналіз крові на гормони щитоподібної залози, калій, магній, кальцій;
  • електрокардіограму;
  • УЗД серця (ехокардіографію).
лікар-кардіолог Оксана Барабаш
У такому разі Ви прийдете на огляд до лікаря підготовлені, а це запорука того, що Вам швидко і якісно зможуть допомогти!

Рекомендуємо прочитати інші статті лікаря на авторському блозі.

Автор лікар-кардіолог О.Барабаш

Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/10/08

Як зробити просту воду подвійно корисною і смачною, або що таке detox-вода

Останнім часом нас активно закликають пити достатньо води. Вода виконує багато корисних функцій в нашому організмі: допомагає виводити шлаки, покращує обмін речовин, позитивно впливає на шкіру, активізує діяльність організму тощо.
Проте ті, хто звик пити ароматну каву чи чаї, часто жаліються, що не можуть випити велику кількість простої води. Пропонуємо Вам спробувати detox-воду – це і смачно, і корисно. Згаданий термін вже давно з’явився в лексиконі жінок, які цікавляться очисними дієтами. Утім, це справді простий спосіб зробити щоденне споживання води смачнішим і кориснішим.

Попри всі корисні властивості звичайної води, вода з фруктами, овочами та травами, а це і є detox-вода, має ще одну корисну перевагу – очищення організму від токсинів.

Приготування дуже просте: воду з інгредієнтами треба настояти упродовж кількох годин (2–3) у холодильнику, можна також залишити на цілу ніч, щоб всі корисні речовини з фруктів і овочів перейшли у воду.

Які інгредієнти можна використовувати, і які корисні функціі в організмі вони виконують:
Огірок – виводить шлаки і запобігає затримці води в організмі.
Лимон – багатий на вітамін С, допомагає в обміні речовин.
Апельсин – стимулює імунну систему, зменшує рівень холестерину.
М'ята – допомагає перетравлювати їжу більш легко, заспокоює.
Полуниця – допомагає боротися з канцерогенами.
Кориця – регулює рівень цукру в організмі.

Смачні та корисні комбінації:
1. Огірок + лимон + м'ята.
2. Яблуко + кориця.
3. Полуниця + оігрок + базилік.
4. Малина + м'ята.
5. Апельсин + ківі.
6. Лимон + корінь імбиру.
7. Кавун + м'ята.
8. Лимон + грейпфрут + огірок + м'ята.

Можете робити власні «мікси» з улюблених фруктів. Нехай Ваш перехід на сходинку «жити здоровіше» завжди супроводжується добрим настроєм та новими приємними відкриттями.

2015/09/28

Поради, як контролювати ритм свого серця

У попередній статті ми писали про мобільні додатки, які дозволяють контролювати артеріальний тиск. Цього разу продовжимо тему здорового серця і згадаємо про додатки, які допоможуть контролювати серцеві скорочення (пульс).
Додатки такого формату раніше були популярними серед спортсменів, проте Ви можете здійснювати контроль свого серцевого ритму упродовж дня та бачити, як він змінюється вранці, ввечері, після сну чи фізичного навантаження. Це допоможе Вам визначити, яке фізичне навантаження для Вас прийнятне та з якою інтенсивністю можна збільшувати навантаження. Також Ви наочно бачитимете, як «тренується» Ваше серце – як після певного періоду вже зміненого способу життя воно реагує на навантаження.

Контроль серцевих скорочень (пульсу)
  • Програма «Instant Heart Rate». Вона безкоштовна і розрахована на операційні системи iOS и Android. У цій програмі доволі багато додаткових функцій: можливість вказати показники серцебиття, водночас зазначити, як і коли проводились заміри. Можна встановити нагадування про те, що потрібно зробити замір. Оскільки програма безкоштовна, то має свої обмеження – можливість зберігати лише 5 останніх показників вимірів, тому, щоб зберігати попередні результати, необхідно придбати додаткові можливості.
  • Схожі функції має програма «Runtastic Heart Rate Pro». Вона також розрахована на операційні системи iOS и Android. Є платна версія, з більш розширеними можливостями, і безкоштовна. «Heart Rate» – додаток, який допоможе виміряти частоту пульсу простим методом: необхідно покласти палець на камеру або ж навести камеру на обличчя. Проста інструкція та зручний інтерфейс. Схожий додаток «Cardiio» дозволяє зберігати дані до 30 днів. Заміри також проводять за допомогою камер. Додаток доступний лише для операційної системи iOS.
  • Програма «Cardio Buddy». Існує з можливістю безкоштовного та платного завантаження. На жаль, вибравши безкоштовну версію, Ви не зможете імпортувати свої результати. Вимірювати пульс можна лише по обличчю, за допомогою камери, у платній версії ця функція розширена, тому можна здійснювати згадане вимірювання й за допомогою прикладання пальця. Додаток доступний лише для операційної системи iOS.
Потрактувати результати та сформовані звіти Вашого пульсу за певний період допоможе лікар-кардіолог.


Записатись на прийом Ви можете за телефонами:
(032) 295-4-000
(067) 295-4-000
(095) 295-4-000
або  електронною формою
Більше інформації про МЦ Св.Параскеви:
www.medcenter.lviv.ua

2015/09/26

Мобільні додатки, які допоможуть попіклуватися про серце

До Всесвітнього дня серця ми підготували матеріал в рамках програми «#Zdorovyj_trend», яка, сподіваємось, стане корисною для багатьох. Розповімо Вам про те, як Ви можете контролювати артеріальний тиск та частоту серцевих скорочень – пульс за допомогою власного телефона.
  1. Контроль пульсу буде корисним і для тих, хто розпочав роботу над собою та займається спортом так і для тих, хто хоче вести щоденний моніторинг стану серцево-судинної системи. Про додатки, які дозволять здійснювати моніторинг пульсу ми розповімо у наступній статті.
  2. Ведення щоденника артеріального тиску стане в нагоді тим, хто має фактори ризику серцево-судинних захворювань і вирішили подбати про це завчасно.
Щоденники артеріального тиску
Випадки, коли особливо необхідно взяти під контроль свій артеріальний тиск:
  • Якщо Ваші батьки або хтось один із батьків мали проблему з підвищеним тиском або хворіли на цукровий діабет.
  • Якщо у Вас зайва вага.
  • Підвищений рівень цукру.
  • Шкідливі звички (куріння або вживання алкоголю).
  • Малорухливий спосіб життя.
Одноразові вимірювання тиску не дають об’єктивного результату щодо коливань, тому необхідно здійснювати щоденний контроль.

Зважаючи на це мобільні додатки стануть в нагоді, адже, завдяки їм, Ви:
  • створите звіт, статистику;
  • налаштуєте нагадування про те, коли необхідно здійснити контрольний вимір.
Лікар-кардіолог рекомендує проводити контроль не менше ніж упродовж 5–7 днів. Додаток на мобільному, безперечно. Ваш помічник, проте пам’ятайте, що він не замінить Вам консультації лікаря, але дасть лікареві цінний матеріал для оцінки стану Вашого здоров’я.

Що важливо фіксувати в щоденнику моніторингу артеріального тиску:
  • час вимірювання тиску;
  • фізичне навантаження;
  • тривалість сну;
  • самопочуття;
  • прийом ліків;
  • фактори ризику (куріння, вживання алкоголю);
  • частоту серцевих скорочень під час кожного вимірювання тиску.
Якщо обиратимете додаток, подбайте, щоб більшість із цих критеріїв були враховані. Ми пропонуємо декілька на Ваш розгляд.

Кров’яний тиск (My Heart)
У цьому додатку враховані такі параметри, як фіксування дати та часу вимірювання тиску. Також передбачені показники пульсу, ваги. Є можливість залишати додатковий опис.

Програма формує статистику: тиск пульсу, MAP – середній артеріальний тиск, індикатор кров'яний тиск, середній кров'яний тиск, а також щодня у визначений час нагадуватиме Вам, що треба міряти тиск.
Потрібна версія Android 2.3 або новіша версія.

Парацельс
З його допомогою Ви зможете вести щоденник і розраховувати основні показники, фіксувати своє самопочуття, вказувати час і місце вимірювання тиску, фізичну активність та налаштовувати нагадування про прийом ліків, вести щоденник прийому ліків та формувати статистику.

Додаток є платним. Вам буде надано 14 днів для безкоштовного використання, щоб випробувати та зробити свій вибір.

Потрібна версія Android 2.2 або новіша версія

BP (Blood Pressure) Diar
Будує статистику відповідно до часу дня: вранці, в обід і ввечері. Можна переглянути найнижчий показник і найвищий у певний період доби.

Також передбачена фіксація пульсу, часу вимірювання, самопочуття та встановлення нагадування. Можна слідкувати за показниками артеріального тиску своїх родичів – багатопрофільність.

Потрібна версія Android 4.0.3 або новіша версія.

Про те, як здійснювати контроль пульсу за допомогою мобільних пристроїв читайте у наступній нашій статті.

2015/09/25

Тренд «Бути здоровим» вже дуже близький до українців

Якоюсь мірою поняття «здоровий спосіб життя» набуло стереотипного сприйняття, яке обмежується руховою активністю та здоровим харчуванням. Проте це ряд аспектів психологічно-емоційного здоров’я: звички, цінності, світосприйняття тощо.
Мабуть, багато із Вас спостерігали у своїх бабусь та дідусів відсутність життєвої енергії та сконцентрованість на їхніх хворобах. Натомість цілком відмінну тенденцію можна помітити за кордоном: люди похилого віку продовжують вести активний спосіб життя, займатись хобі, подорожувати, радіти простим буденним речам, бути відкритими тощо.

Впевнені, що саме таку старість Ви хотіли б бачити. І якщо бути чесним зі собою, то не у всьому причиною є рівень життя та достатку, інколи щоденний вибір на користь здоров’я робить інвестицію у майбутнє – у Вашу здорову старість.

Проте можемо точно сказати: українці готові бути здоровішими, шукають для себе прийнятні способи та методи, а ознаками цього стають нові бренди, які з’являються та набувають популярності.

Озирніться навколо, подивіться, якими були Ваші друзі ще кілька років тому, а якими є нині, чому надають перевагу, як відпочивають, яку споживають їжу тощо.
  1. Солодкі газовані напої чи мінеральна вода або вода зі свіжими фруктами?
    Років зо три тому туристів-іноземців, окрім деяких, притаманних тільки їм, ознак, можна було розпізнати за спортивною пляшечкою з водою. Вона була обов’язковим атрибутом в будь-яку погоду, як торбинка чи телефон. Адже пити достатньо води упродовж дня – це така ж необхідність, як дихати свіжим повітрям. У нас ще донедавна мали популярність у боротьбі зі спрагою газовані солодкі води, а основними напоями упродовж дня були кава і чай. Проте все змінюється – і молодь підхопила хвилю стильних спортивних пляшечок для охолоджувальних вітамінних напоїв. Починати свій ранок тепер модно з фруктового фрешу або води з фруктами.
  2. Спорт не як надзусилля над своїм організмом, а як життя в русі.
    Вибираючи між доїхати на роботу авто чи велосипедом, все більше українців віддають перевагу двоколісному транспорту. Мабуть, Ви помітили, яке розмаїття велосипедів з’явилось на вулицях Вашого міста, на будь-яке вподобання: для тендітних дівчат, стильних панянок, динамічних чоловіків і драйвових хлопчаків. Великий спектр кольорів, форм, характеристик і, навіть, індивідуальне виготовлення на замовлення пропонують спеціалізовані фірми та крамниці. Сукня, костюм – не перешкода для такого виду транспорту. Для любителів двоколісних відбувається чимало заходів: пікніки, мандрівки, зустрічі, велопробіги.
  3. Мобільні додатки можуть покращити Ваше здоров’я.
    Те, що побутова техніка всіляко допомагає нам економити час і ресурси, вже ні для кого не новина. «Ростуть», як гриби, на ринку мобільних додатків і програми, які допомагають бути здоровішими. Справді, у вирі неймовірної зайнятості, людині потрібний хтось або щось, щоб контролювати певні складові її життя. У цьому й допомагає мобільний друг. Для підтримування здорового способу життя Ви можете вибрати чимало додатків:
     - Для відстежування фізичної активності (скільки Ви витрачаєте калорій, скільки часу проводите в русі) – Runkeeper.
     - Крокоміри – Runstatic, Pacer pedometer.
     - Контроль тиску та пульсометри – Blood Pressure Diary.
     - Контроль споживання води – Waterbalance.
     - Перевірка зору – Eye test.
     - Слідкування за циклом для жінок – OvuView LoveCycles.
  4. Робота роботою, а відпочинок повинен бути.
    Нове покоління чітко розмежовує, на відміну від своїх батьків, відпочинок і роботу. Сон та добрий відпочинок – основа здоров’я. Більше активним стало проведення часу у вихідні дні. Багато людей намагаються вибратися з міста на піші прогулянки або більш серйозні мандри. Карпати стали доволі людним місцем, де часто можна зустріти багато знайомих. Також ті, хто прагне активного відпочинку, намагаються відкривати для себе нові захоплення: скелелазіння, сплави по річках, віндсерфінг тощо.
  5. Медичний контроль за власним здоров’ям.
    Все більше і більше люди почали зважати на стан свого здоров’я – здійснювати медичний контроль. Реагувати не на симптоми, а передбачати їх – стає ключовим. Адже погане самопочуття, яке «застукає» перед відповідальним завданням нікому не на користь і може зруйнувати робочі плани чи відпочинок. Люди дедалі більше готові делегувати контроль за власним здоров’ям лікарям, яким довіряють.
  6. Натуральна їжа.
    Екоїжа, їжа з села – це вже не просто слова чи фрази, а бренди, власники яких постачають на наші столи натуральну їжу, вирощену без неорганічних хімічних добрив. Нині українці готові заплатити більше, але їсти корисні продукти, тому й повертаються до надійного джерела – села. І не лише крамниці пропонують таку продукцію, відкриваються тематичні кафе, ресторани, в меню яких – велике розмаїття дієтичних страв з екологічних продуктів.
Переконані, що описані вище способи не вичерпують усього переліку рекомендацій, як стати здоровішими. Це те, що ми виокремили, спостерігаючи за нашими друзями та світовими тенденціями. Своєю чергою бажаємо Вам зробити «здоровий» вибір та долучитись до #zdorovyj_trend.

2015/09/21

Додайте в своє життя рух

В рамках #zdorovyj_trend починаємо розповідати, як в своє життя додати більше руху.
Не ставте перед своїм організмом одразу високих вимог. Часто погоня за швидким результатом, закінчується швидкою поразкою – відмовою працювати над собою.

Отож з чого розпочати?
  1. Перш за все визначте свою ціль
  2. Спортивні клуби пропонують великий спектр різноманітних секцій : йога, аеробіка, заняття в спортзалі, плавання тощо. Ви можете відвідати пробні заняття щоб зрозуміти чи до душі такий формат фізичної активності. Не забувайте, що ці заняття повинні приносити Вам задоволення. Тому варто прислухатись до свого внутрішнього голосу та свого організму.
  3. Перше ніж розпочати серйозні фізичні навантаження, варто переконатись чи готовий організм до таких навантажень, особливо, якщо раніше ви вели малорухомий спосіб життя. Адже активні зміни в житті – це своєрідний стрес для організму. У такому випадку фізичні навантаження необхідно збільшувати поступово. Практично при будь - яких фізичних навантаженнях пришвидшується частота серцевих скорочень (дихання) та артеріальний тиск, тому Ви повинні переконатись чи відсутні у Вас протипокази щодо того чи іншого виду навантаження.
  4. Вибравши свій варіант, почніть зміни з гарного настрою та не забувайте про систематичність. Перерва між фізичними навантаженнями не повинна бути більшої ніж 2 дні. Адже, коли ви робите перерву то ви розпочинаєте все з початку, а не підтримуєте результат.